reklama

5 „batolecích" cviků, které vás zbaví špatného držení těla a bolesti zad

Vlivem dlouhého sezení ve školních lavicích, v práci na kancelářských židlích i doma na pohovkách přestává naše tělo vědět, jaké svaly by mělo zapojovat, aby stálo či sedělo rovně, správně a bezbolestně. Zádové svaly nutíme k tomu, aby se přizpůsobily našemu pohodlí, posedu s povolenou páteří, předsunutou bradou a kulatými rameny, učíme je zapojovat se zcela nepřirozeným způsobem a pak se hrozně divíme, když si stoupneme rovně a ono je to nepohodlné a náročné.

Ve správném držení těla bychom se měli inspirovat u batolat. Ta téměř nikdy neuvidíte shrbená, pro hračky se nepředklánějí, ale dřepnou si a předmět si podají a přirozeně moc dlouho nevydrží sedět. Zkuste proto dělat to, co ona.

cviky na špatné držení těla Foto:

 

Díky těmto jednoduchým „batolecím“ cvikům se zbavíte nesprávného držení těla i bolestí zad:

cviky na špatné držení těla sed Foto:
Zdroj: faqs.org
Prostý sed

Sedněte si na podložku, natáhněte nohy před sebe, narovnejte se a seďte. Tímto jednoduchým, ale přesto namáhavým cvikem posílíte kompletně všechny svaly zad.

 

Zkuste sedět s rovnými zády aspoň několik minut a interval postupně prodlužujte. Ramena nezvedejte k uším, neprohýbejte se, jen pravidelně dýchejte a vnímejte, jak svaly pracují – nyní se zapojují ty svaly, které by měly fungovat automaticky, bez jakýchkoliv nepříjemných pocitů.

Horoskopy 2018

reklama

reklama