reklama

6 signálů, že vaše dieta je k ničemu

Existuje nespočet stravovacích stylů a různých diet. Internet a časopisy se neustále plní novinkami ze světa hubnutí, přicházejí s vědeckými studiemi, které prokazují, že ta či ona potravina je učiněný zázrak nebo naopak nejhorší zlo. A lidé, místo toho, aby se ve výživě a výživových doporučeních vyznali, v nich mají stále větší zmatek.

Je možné, že někomu funguje nízkosacharidová dieta a neuvěřitelně po ní hubne, ale vám při takovém stravování může hmotnost zarputile stagnovat. Zatímco jeden vydrží nejíst večer, u jiného takové rozložení živin způsobuje opakované nájezdy na lednici.

Ať už hubnete podle jakéhokoliv plánu, existuje několik signálů, že pro vás není dieta ta pravá:

6 váha se nehýbe Foto:
Zdroj: Thinkstock
Váha se nehýbe

Nebo se hýbe opačným směrem, než byste chtěli. To je jasným znamením, že je něco špatně. Většinou je to tím, že jíte buď moc nebo naopak málo. Spočítejte si optimální kalorický příjem pomocí internetových kalkulaček a konečně se hnete z místa. Pokud vám kalkulačka spočítá, že máte jíst víc, než jíte dosud, nebojte se toho a na jídle přidejte. Druhým důvodem pro stagnaci bývá nevhodný poměr i rozložení živin. Zkuste s nimi zaexperimentovat a uvidíte, jak na to vaše tělo zareaguje.

Horoskopy 2018

reklama

reklama