reklama

6 účinných postelových cviků, které vás dostanou zpátky do formy

I zdánlivě jednoduché cviky se na posteli dělají mnohem hůř Foto:
I zdánlivě jednoduché cviky se na posteli dělají mnohem hůř
Foto: iStock

Protáhněte se a zaposilujte si přímo v místě, kde nejraději trávíte svůj volný „zimní“ čas – v posteli.

 

Možná jste na tom momentálně stejně. Oblíbenou sukni sotva dopnete a bez zadýchání neujdete ani jedno poschodí. Navíc chladné a sychravé zimní dny doslova vybízejí k trávení času v posteli. Máme pro vás řešení – cvičte v posteli!

Nemyslete hned na cvičení v páru (i když ani to rozhodně zakázané není)! Zde je několik tipů na skvělé „postelové“ cviky:

 

1. Poloviční stojka

Postavte se na postel zády ke zdi. Položte ruce asi na délku vašich nohou před sebe. Poté přeneste váhu na paže a nohy zapřete o zeď tak, aby mezi vašimi stehny a tělem vznikl přibližně pravý úhel. Váš trup bude rovnoběžný se zdí. Vydržte aspoň 60 vteřin a to celé zopakujte 4x. Procvičíte svaly mezi lopatkami, ramena i břicho.

2. Vzpor na předloktí

Zkuste klasický vzpor na předloktí, ale udělejte ho na posteli. Nestabilní a nepevná podložka dá tomuto cviku úplně nový rozměr. Ve vzporu vydržte 4 x 60 vteřin, pravidelně dýchejte a vnímejte, jak se vaše svaly snaží udržovat rovnováhu.

3. Sed a vztyk 

Stoupněte si zády k posteli a sedněte si na ni. To zní celkem snadno. Teď vstaňte a zase si sedněte – právě provádíte ukázkové dřepy. Sed a vztyk zopakujte alespoň 10x ve 4 sériích. Pro zvýšení efektivity vyzkoušejte cvik pouze na jedné noze – když to zvládnete, zasloužíte si minimálně dvě sušenky k odpolední kávě!

4. Klek a vztyk

Klekněte si na postel, ale nedosedejte na paty. Pak jednu nohu postavte na chodidlo a druhou připojte k ní – ale pozor! Vaše boky stále zůstávají asi jen půl metru nad postelí. Z této pozice se vraťte zpět do kleku. Udělejte na každou nohu 8 opakování ve 4 sériích a dávejte bedlivý pozor na to, aby se vaše boky nepohnuly z místa.

5. Dřep

Dřepněte si na posteli do hlubokého dřepu. Pokud paty nedostanete až dolů, podložte si je nízkým polštářem. Úkolem je ve dřepu vydržet co nejdéle. Pravidelně dýchejte a vnímejte, jak se uvolňuje bederní páteř, jak se protahují šlachy kolem kolen a jak se zapojují drobné svaly kolem kotníků. Záda držte rovná.

6. Kolíbka

Lehněte si na postel na břicho a s výdechem vytáhněte obě paže i obě nohy co nejvýš ke stropu. Ruce buď zvedněte nad hlavu (tím víc zapojíte ramena), nebo je nechte podél těla a zvedejte je za záda. Posílíte svaly podél páteře, hýžďové svaly, zadní strany stehen i svaly mezi lopatkami.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 2 Foto:

 

Článek

Na břicho existuje spousta cviků. Jde o to dělat ty, které opravdu zabírají. Foto:

Domácí posilovna: nejlepší cviky na břicho

Naučíme vás několik účinných cviků, které můžete dělat i doma v obýváku.

Článek

Článek

Vypadá to jednoduše, ale zkuste takhle vydržet třeba jen minutu Foto:

Jak vytvarovat super břišáky? Cvičte prkno!

Cviků zaměřených na břišní svaly je bezpočet. My jsme pro vás vybrali jeden z těch super účinných a zároveň velmi jednoduchých. Bez větších problémů ho zvládne každý.

Horoskopy 2018

reklama

reklama