reklama

7 rituálů pro lepší den, které vám zaberou jen pár minut

7 rituálů pro lepší den Foto:
7 rituálů pro lepší den
Foto: iStock

Zpříjemněte si všední a uhoněné dny rituály, jež zaberou nanejvýš pár minut, ale po kterých budete odpočatí, jako byste se vrátili z dovolené od moře.

Rituály jsou užitečné. Ve světě, který je plný chaosu, neočekávaného a zmateného, povyku a spěchu, dokážou vytvořit ostrůvek bezpečí, klidu, řádu a pohody. Vyzkoušejte některé z těch, které trvají chvilku a díky nimž budete mít hned lepší den.

1. Kávička

Ať už vaše oblíbená kávová hodinka připadá na ráno, dopoledne, čas po obědě nebo odpolední hodiny, užijte si rituál pití kávy (čaje) všemi smysly. Svůj horký nápoj čichejte, dotýkejte se hrníčku, vnímejte jeho teplotu, barvu, zvuky a samozřejmě chutě. Během pití kávy se nenechte ničím a nikým rušit. Tato chvíle patří jen vám.

2. Horká sprcha

Vypněte myšlenky a pusťte na sebe proud sprchy. Hlaďte svou kůži, masírujte se, nasávejte vůni sprchového gelu, zaposlouchejte se do zvuku vody, pozorujte, jak se uvolňují svaly a jak všechen stres a starosti odtékají společně s mydlinkami a vodou pryč.

3. Hluboké dýchání

Hned po probuzení zkuste 5x pomalu nadechnout a vydechnout. Buďte chvíli jen tady a teď, se svým tělem, svým dechem a vaší myslí. Tento extrémně užitečný rituál opakujte kdykoliv během dne!

4. Aromaterapie

Pořiďte si domů i do práce aroma lampu nebo aroma olej v rozprašovači. Při výběru dbejte na to, aby byly oleje 100% přírodní – syntetické vůně mohou způsobovat bolesti hlavy. V průběhu dne si dopřejte pár okamžiků, kdy na sebe necháte vůně intenzivně působit. Sledujte, co dělají s vaším tělem i náladou. Pokud potřebujete chvilku soukromí a klidu, pomažte si olejíčkem zápěstí a dlaně, dlaně přiložte na obličej, zavřete oči, nasávejte vůni a vnímejte vnitřní klid a harmonii.

5. Dezert dne

Každý den, i ten nejvšednější, si zaslouží dezert. To vy si zasloužíte dezert! I v případě, že dodržujete dietu nebo jen chcete jíst zdravě, si toto potěšení neodpírejte. Sladká odměna je něco, na co se můžete celý den těšit, něco, čím se odměníte, nebo něco, čím si spravíte náladu. Je jedno, jestli sáhnete po koblize, proteinové tyčince nebo misce ovoce – dejte si něco, co máte rádi a co si pak nebudete vyčítat.

6. Vítání a loučení

Věnujte čas vítání a loučení se s tím, koho máte rádi. Vždy při odchodu a příchodu domů polibte svoje milované, přivoňte si k jejich vlasům, obejměte je a podívejte se jim do očí.

7. Vypínání telefonu 

Po příchodu domů vypněte telefon (v ideálním případě) nebo ho aspoň dejte z dohledu. Když vám bude někdo volat, telefon uslyšíte, ale vyvarujete se nesmyslného brouzdání po internetu, sociálních sítích a mailech. Mluvte s reálnými lidmi a sledujte vlastní myšlenky. Žijte vlastní život a nebuďte otroky svítící obrazovky.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new2 Foto:

Článek

Ani když hubnete si dortíky úplně odpírat nemusíte Foto:

Honí vás mlsná? Klidně hřešte, ale ve správnou dobu!

I když se snažíte jíst zdravě nebo držíte dietu, hřešení není nic trestuhodného a zakázaného. Hřešit ve správnou dobu vám totiž neublíží, ba naopak může vaší formě dokonce...

Článek

Trendy ve výživě 2018  Foto:

Trendy ve výživě pro rok 2018? Seznamte se s houbovou kávou nebo moringou!

Kokosová voda, chlorella, aktivní uhlí a podobné „superpotraviny“ jsou už minulostí. V letošním roce se můžete těšit na další novinky v oblasti výživy, které jsou údajně...

Článek

Střídavá sprcha a její blahodárné účinky Foto:

Střídavá sprcha a její blahodárné účinky na vaše zdraví

O užitečnosti této jednoduché vodní procedury vám řekne každý lékař. Je doporučována k upevnění imunity, k prevenci i boji s různými neduhy i z kosmetických důvodů....

Horoskopy 2018

reklama

reklama