reklama

Chcete mít pěkná prsa k vodě? Poradíme vám, jak na to!

Nejde jen o estetiku, ale i o to, aby vás nebolela záda Foto:
Nejde jen o estetiku, ale i o to, aby vás nebolela záda
Foto: Thinkstock

Naučte se nejlepší cviky, díky kterým budete v plavkách zářit.

 

Posilování i protahování prsních svalů je nesmírně důležité, a to hned z několika důvodů. Jednak se zkrácené a ochablé prsní svalstvo podílí na bolestech zad v oblasti lopatek, ale také působí velmi neesteticky. Základem krásného a hlavně správného držení těla jsou posílené mezilopatkové i prsní svaly a protažené svaly prsou, které pak netáhnou ramena dolů k zemi.

Vypracované prsní svaly mají u mužů schopnost přitáhnout pozornost žen a naopak. Prsní svaly pomáhají ženským přednostem odolávat gravitaci.

 

Inspirujte se nejlepšími cviky na posílení prsních svalů, ať už jste žena, nebo muž:

Kliky

prsa kliky Foto:

Jsou základním cvikem, který byste pro vytesání pevných prsou měli provádět. Pokud budete dělat lehčí variantu, klekněte si na kolena, zpevněte břicho a zafixujte bedra tak, aby se v žádném případě neprohýbali, hlavu nechte v prodloužení páteře a dlaně položte na podložku asi metr od sebe. S nádechem přibližte hrudník i boky k zemi a s výdechem se pak pomocí paží zvedněte zpátky nahoru. Abyste si cvik ztížili, propněte kolena a vyzkoušejte tzv. pánské kliky.

Zpočátku stačí provést jen několik opakování a s rostoucí sílou opakování i série přidávejte. Stále ale myslete na správnou techniku.

Shyby

prsa shyby Foto:

Jsou dalším komplexním cvikem, jenž zapojí do hry více kloubů i svalů. V podstatě zvedáte jen vlastní váhu, ale to bohatě stačí. Najděte si ve svém okolí horizontální tyč (třeba na dětském hřišti nebo použijte konstrukci pro klepání koberců, která je na každém sídlišti), chytněte se podhmatem a s výdechem přitáhněte k tyči hrudník. Pokud by to bylo moc obtížné, pomáhejte si nohama, ale stále vnímejte práci svalů.

prsa rozpažování Foto:

Rozpažování

Lehněte si na záda a do každé ruky uchopte činku nebo láhev s vodou. Vzpažte ke stropu a s nádechem rozpažte. S výdechem pak opět vzpažujte. Cvičte tahem, nikoliv švihem. Zvládněte aspoň 4 série po 10 opakováních a nebojte se vzít do rukou pořádnou zátěž. Pokud budete cvičit v posilovně, změňte po několika sériích sklon lavice, aby měly prsní svaly možnost zabrat ze všech úhlů.

 

prsa stlačování Foto:

Stlačování míčku

Na domácí cvičení si pořiďte malý gymnastický míč nebo použijte polštář. Míč si vložte mezi dlaně, lokty zvedněte do úrovně prsou a předloktí držte vodorovně s podlahou. S výdechem silou míč stlačte, pár vteřin vydržte a s nádechem povolte. Opět absolvujte 4 série po 10 opakováních.

                                                                                                

Protažení

V případě prsních svalů je strečink extrémně důležitý. Stoupněte si bokem ke zdi, zapřete o ni paži, kterou pokrčíte v lokti a s výdechem jemně protlačte rameno dopředu tak, abyste cítili, jak se svaly protahují. Chvilku vydržte a poté strany vystřídejte.

Potom spojte ruce za zády, jednou rukou chytněte zápěstí té druhé, propněte lokty a s výdechem zvedejte paže vzhůru, kam až vám to flexibilita dovolí. Opět vydržte aspoň 10 vteřin.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 2 Foto:

Článek

Tenhle problém zná většina žen - Obrázek 1 Foto:

Vadí vám špíčky kolem podprsenky? 6 cviků pro štíhlá záda

Stává se vám, že se bojíte vzít si přes podprsenku upnuté tričko? Je vám odporná i jen pouhá představa obléct si horní díl plavek, protože se kolem něj na vašich zádech...

Článek

Stačí dělat pravidelně pár cviků a nehrbit se Foto:

Pevná prsa? Hravě!

Prsní svaly představují partii těla, která se těší zcela jiné míře popularity u mužů a u žen. Zatímco ženy oblast hrudníku podceňují a na její procvičování zapomínají,...


Horoskopy 2018

reklama

reklama