reklama

Cvičení ve vodě: Jak udělat z návštěvy bazénu fitness zážitek

Cvičení ve vodě je účinné a vůbec se při něm nezapotíte Foto:
Cvičení ve vodě je účinné a vůbec se při něm nezapotíte
Foto: iStock

Naše těla jsou z 60 % vodou tvořená a bez jejího pravidelného a dostatečného přísunu by nemohly správně probíhat žádné metabolické procesy. Voda nám však není užitečná jen uvnitř – díky vodě se můžeme umývat, relaxovat, a dokonce si v ní skvěle procvičit a zpevnit tělo.

Cvičení ve vodě má hned několik benefitů – je příjemné, protože se v ní nepotíme, díky schopnosti vody nadnášet v ní absolutně nezatěžujeme klouby ani páteř a v neposlední řadě je pohyb ve vodě neskutečně zábavný.

Různé druhy vodního pohybu lze doporučit i lidem, kteří mají s běžným cvičením potíže (jedincům s nadváhou, s vyšším tlakem krve, seniorům, lidem s onemocněním kloubů).

Abyste si mohli užívat cvičení ve vodě, nemusíte navštěvovat speciální lekce vodního aerobiku. Inspirujte se tímto podvodním tréninkem a uvidíte, že se z obyčejné návštěvy bazénu stane přímo fitness zážitek:

Rozplavání

Žádný pohyb nezačínejte bez zahřátí svalů. Dejte si aspoň 4 bazény ve svižném tempu, abyste rozproudili krev v žilách, zahřáli se a tím připravili tělo na aktivitu.

Nekonečno

Chytněte se okraje bazénu a špičkou jedné nohy kreslete do vody tvar ležaté osmičky. Potom nohy vystřídejte a střídejte i směry. Tímto pohybem dokonale rozhýbete kyčle a aktivujete svaly v okolí kyčelních kloubů a hýždí. Rozsah pohybu je jen na vás.

Panáček

Doplavte tam, kde nedosáhnete na dno a rozpažte. Pak těsně pod hladinou provádějte oběma rukama současně pohyb naznačující tvar ležatých osmiček. Nohy nechte volně splývat ke dnu (nepomáhejte si jimi). Zapojíte ramenní svaly, lopatky, prsní svaly a rozhýbete ramenní klouby, které často bolí.

Core I

Lehněte si na hladinu, volně a klidně dýchejte a pomocí rukou, kterými budete z vody vykrajovat symbol nekonečna, tedy ležatou osmičku, se udržujte na vodě. S výdechem přitáhněte stehna k trupu tak, abyste měli holeně stále na hladině. Zapojte břišní svaly a s nádechem se opět rozbalte. Ramena nechte daleko od uší a vnímejte, jak se při tomto cvičení aktivují paže i svaly na břiše.

Core II

Stoupněte si tak, abyste dosáhli na dno. S výdechem chytněte pravou rukou prsty u levé nohy (kolena příliš nekrčte), současně vydechněte, zapojte břicho a vtáhněte pupík k páteři. S nádechem povolte a strany vystřídejte. Zkuste zvládnout 4 série po 8 opakováních na každou stranu. Nikam nespěchejte a pravidelně dýchejte. Procvičíte svaly stehen i svaly na vašem břiše a trupu.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new3 Foto:  

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Článek

Jaký pohyb vám přes zimu nejvíc sedne? Foto:

Chladné měsíce v tělocvičně? Vyberte si vhodné cvičení i jídlo podle své povahy

Mnoho příležitostných sportovců odkládá na podzim běžecké tenisky do kouta s tím, že je znovu vytáhne až na jaře. Ani v zimě ale nemusíte na sport zanevřít. A že vás...

Článek

S maminkou můžete společně cvičit třeba jógu Foto:

Ve dvou se to lépe táhne: Ideální cvičení pro vás i vaši maminku

Cvičení a pohyb jsou skvělými pomocníky na cestě za pevným zdravím, vitalitou, kondicí, dobrou náladou i pěknou postavou, a to nejen pro vás, ale samozřejmě také pro vaši...


Horoskopy 2018

reklama

reklama