reklama

Domácí krabičková dieta: NÁVOD, jak ji sestavit

Co si připravíte, to si taky sníte Foto:
Co si připravíte, to si taky sníte
Foto: Thinkstock

 

S krabičkovými dietami se doslova roztrhl pytel. Jejich distributoři slibují pravidelnou dodávku čerstvých, chutných a vyvážených chodů, díky kterým zhubnete nebo si stávající hmotnost udržíte, budete jíst zdravě, a to všechno bez práce. Zaplatíte sice nehoráznou sumu, ale to nevadí – vždyť kdo by byl schopný připravit si jídlo do krabičky sám? Každý.  

 


Zde je podrobný návod, jak na to:

1. Nakupte si domů různě velké plastové krabičky s vodotěsným uzávěrem.

2. Spočítejte si váš denní kalorický příjem, který se odvíjí od aktuální hmotnosti, tělesné výšky, věku a fyzické aktivity (na internetu snadno najdete kakulačky, které to spočítají za vás, stačí do vyhledávače zadat denní kalorický příjem a vybrat si). V případě, že chcete hubnout, budete muset jíst méně, takže od celkového doporučeného denního energetického příjmu odečtěte přibližně 200 kcal nebo si zadejte kritéria pro hubnutí přímo do programu. Ten vám vypočítá také to, kolik byste měli denně sníst sacharidů, proteinů a tuků.

3. Vyrazte na nákup. Budete potřebovat komplexní sacharidy (rýži, brambory, celozrnné těstoviny, sladké brambory, ovesné vločky), proteiny (libové maso, tuňáka ve vlastní šťávě, cottage, mozzarellu, tvaroh, bílý jogurt, kefír, vejce), zeleninu a ovoce.

4. Teď to bude chtít trošku počítat. Opět sedněte ke kalorickým tabulkám, vezměte si k ruce kuchyňskou váhu, rozpočítejte si přísun živin do jednotlivých chodů a odvažujte.

5. Suroviny zpracujte do chutných jídel a schovejte do krabiček. Je hotovo! Krabičky si můžete připravit na den, ale také na celý týden dopředu.

ThinkstockPhotos-476921282 Foto:

 

Vzorový „krabičkový“ jídelníček

Tento jídelníček je sestavený pro ženu, která váží 70 kg, měří 185 cm, je lehce fyzicky aktivní a chce redukovat 0,5 kg za týden.

Poznámka: Je pouze vzorový, takže pokud nevážíte a neměříte tolik, co naše dáma, neřiďte se jím a sestavte si svůj vlastní, který odpovídá vašim mírám a aktivitě. To samé platí pro všechny vzorové jídelníčky v časopisech, knihách i na internetu!

 

1. Krabička – snídaně: 50 g vařených ovesných vloček, 150 g bílého jogurtu, 30 g sušených brusinek, skořice

2. Krabička – svačina: 200 g jablka (lepší je ovoce nakrájet, protože během dne na to pak nemusí být čas)

3. Krabička – oběd: 150 g krůtích prsou na lžičce olivového oleje, 100 g rýže (váženo před uvařením) + libovolná zelenina

4. Krabička – 2. svačina: 150 g cottage + libovolná zelenina

5. Krabička – večeře: 50 g mozzarella, rajčata, balzamikový ocet

+ alespoň 1,5 l neperlivé vody

 

Zdroj: Fithall.cz

Fithall banner 3 Foto:

Článek

Dieta, při které jíte víc? Opravdu to funguje! Foto:

Reverse dieting aneb Obrácená dieta

Reverse dieting neboli dieta naruby je systém stravování, který se v poslední době těší velké oblibě. Až si přečtete, v čem spočívá, pochopíte, proč tomu tak je.

Článek

Do krabičky se toho vejde hodně. Je v ní ale skutečně všechno to, co potřebuje vaše tělo při dietě? Foto:

Krabičková dieta: Brát či nebrat?

Krabičkové diety jsou dobrým způsobem, jak shodit nějaké to kilo. Firem, které nabízí lidem své služby, je celá řada, a ne všechny nabízejí ideální produkty. Proto je...

Článek

10 důvodů, proč vaše dieta nefunguje  Foto:

10 důvodů, proč vaše dieta nefunguje

Připadá vám, že pro své hubnutí děláte všechno? Hlídáte si jídlo, snažíte se hýbat, ale ručička váhy se ne a ne pohnout směrem dolů? Možná, že děláte některou z těchto...

Článek

Zmrzlina nás zachrání!  Foto:

Zmrzlina a dieta: jde to dohromady?

Hlavním problémem, kterému musíme čelit, pokud je zmrzlina naší vášní, je vysoký počet sacharidů a tuků a také vysoká energetická hodnota zmrzlinové pochoutky.

Horoskopy 2018

reklama

reklama