reklama

Domácí posilovna: Cvičit můžete i s prťaty

Vy se pěkně zapotíte a děti to bude bavit Foto:
Vy se pěkně zapotíte a děti to bude bavit
Foto: Thinkstock

Mateřská neznamená konec světa a rozhodně nemusí znamenat konec vaší kondice. Když nemáte hlídání, čas, finance na permanentku do fitka nebo se vám prostě nechce mezi lidi, zacvičte si s vaším drobkem doma.

Už velmi malé děti jsou schopné vnímat, že maminka pravidelně cvičí, má svou rutinu a je to čas, kdy se po ní nemohou jen tak sápat. Sice při cvičení nezměníte ovzduší, ale děti nějak vytuší, že vás mají nechat být. V případě, že chtějí pochovat nebo se zapojit, využijte je jako součást tréninku, jako závaží.

Dalším benefitem cvičení s dětmi (nebo v případě kojenců vedle dětí) je to, že pohyb a cvičení začnou vnímat jako přirozenou součást života a takový návyk se jim později bude hodit.

Ušetřete si čas, kdy vaše děti spí, na něco, co s nimi dělat nemůžete (číst, sledovat film) a trénink zařaďte na dobu, kdy jsou děti vzhůru a trochu se společně nudíte.

Inspirujte se těmito cviky a vymyslete si klidně další, podle vašich prostorových možností i nátury děťátka:

Výpady

f6b49a2f88bdd33a46adad9ea7ae2f98 Foto:

Vezměte dítě do náručí a pevně ho k sobě přiviňte. S výdechem klesněte do klasického výpadu a s nádechem se vraťte zpět. Poté nohy vystřídejte. Cvičte tahem a silou, nikoliv švihem a přitom si dávejte pozor na pravé úhly v kolenou a rovná záda. Nenechte dítě „sedět“ na vašem břiše nebo boku – to je sice pohodlné, ale ničíte si tím záda, takže se hezky narovnejte. Dítě můžete mít při cvičení v nosítku, ale lepší je, když zapojíte také horní končetiny.

Široké dřepy

Plie-Squat-with-Baby_ALL Foto:

Držte vašeho miláčka v náručí, na podložce rozkročte nohy do šířky, chodidla vytočte směrem od sebe a s výdechem jděte do dřepu. Zkuste jít tak nízko, aby stehna byla téměř vodorovná s podlahou. Druhou variantou je nechat stát dítě na zemi a zvednout ho ze země při každé cestě nahoru. V žádném případě ale nehrbte záda! Vtáhněte pupík k páteři, ramena oddalte od uší a vnímejte, jak pracují stehna i hýžďové svaly.

Vzpor

Push-Up-with-Baby_ALL Foto:

Ať už na předloktí nebo na propnutých pažích můžete s dětmi jakéhokoliv věku trénovat výdrž ve vzporu. Dítě zkrátka položte na podložku a skloňte se nad něj jako při kliku. Pak se jen srovnejte do vzporu – hlídejte si, aby se neprohýbala bedra, ramena držte nad zápěstím (nebo nad lokty, pokud děláte vzpor na předloktí) a držte. Když pod vámi bude ležet to nejcennější, co máte, jen tak nepovolíte – a to je dobře.

Zvedání pánve

Bridge-with-Baby_RESIZED1 Foto:

Lehněte si na podložku na záda, pokrčte kolena a posaďte si živé závaží do klína. Chyťte ho za stehýnka a s výdechem zvedejte pánev vzhůru ke stropu. S nádechem klesněte boky dolů k zemi, ale nepovolujte úplně. Hlavu nechte celou dobu ležet na podložce, ať zbytečně nepřetěžujete krční páteř.

Další účinné cviky, které budou bavit i děti, najdete ve fotogalerii:

Prkno neboli plank - Tímto komplexním cvikem posílíte hlavně břišní svaly, včetně těch hluboko uložených. Vydržte v této pozici co nejdéle. Foto:

 

 

Po cvičení se spolu důkladně protáhněte a povzbuzujte děti, aby vás zkoušely napodobit.

me-and-isla-sumo-squat Foto:

 

Zdroj: Fithall.cz/ foto: skinnymom.com

fithall banner nový 2 Foto:

Článek

Cvičení si užívají i děti Foto:

Cvičení s dětmi v šátku či nosítku: Ideální řešení pro maminku i dítě

Asi každá maminka po porodu se chce co nejdříve dostat znovu do formy a shodit přebytečná kila. Jenže skloubit starost o malé dítě a cvičení není často tak úplně...

Článek

Vžijte se do role tohoto malého chlapce! Tomu musí připadat, že kolem něj vypukla válka Foto:

Rodiče, kteří se hádají před dětmi, jim ubližují víc, než si myslí

Dětem, které jsou svědky ostrých hádek rodičů, se v mozku odehrávají nevratné změny.

Článek

Vzteklé dítě je opravdu oříšek Foto:

12 tipů, jak se vypořádat s dětskými záchvaty vzteku

Máte doma největšího vzteklouna na světě? Projevy jeho zuřivosti jsou už opravdu na hraně? Bojíte se s ním chodit do společnosti, aby zase někde neztropil scénu? Zde je...

Článek

Nečekejte, až povyroste. Právě maličké děti absorbují nové dovednosti, aniž by se to musely učit. Foto:

Rozvíjej se, miláčku aneb Čím nejvíc prospějete svým dětem

Neexistuje snad rodič, který by nechtěl pro své dítě udělat to nejlepší. A to se týká i toho, jak ho rozvíjet, aby se mu v životě dařilo co nejlépe. Jak svým ratolestem...


Horoskopy 2018

reklama

reklama