reklama

Jak jíst a pít, když je velké horko

Léto se ukazuje v plné parádě a vypadá to, že vedra nás jen tak neopustí. Proto je dobré vědět, jak jíst a pít, když je horko k padnutí. Ať už budete léto trávit v Čechách, nebo pojedete na dovolenou do exotických míst, svůj jídelníček upravte podle počasí tak, aby organismus nestrádal, a aby nevhodná strava zbytečně nezatížila vaše trávení.

hydratujte pž Foto:
Zdroj: sealingbackblog.com
Hydratujte

Pitný režim je v teplých dnech základ. Mějte při ruce neustále láhev s vodou a průběžně upíjejte. Když večer zjistíte, že jste přes den málo pili, už nic nedoženete. Vypít půllitr vody naráz nemá význam – tělo takové množství nedokáže efektivně využít a akorát budete v noci běhat na záchod.

 

Snažte se pít obyčejnou vodu, ale když vás omrzí, klidně si dejte čaj (ideálně teplý, ne horký ani ledový), nealko pivo, ochucenou minerálku nebo džus zředěný vodou. Neperlivé vody se snadno přepijete a jedině, když vám nápoje budou chutnat, máte šanci pitný režim dodržet. Vymačkejte si citron, nakrájejte okurku, meloun, přidejte lístky máty i led a zdravý, osvěžující, chutný letní drink je na světě.

Horoskopy 2018

reklama

reklama