reklama

Jak najít tu správnou dietu? Poznejte vedlejší účinky nevhodných diet

Honí vás každou chvíli mlsná? Něco je s vaší dietou špatně Foto:
Honí vás každou chvíli mlsná? Něco je s vaší dietou špatně
Foto: Thinkstock

Žádná dieta není sama o sobě špatná. Vždy se najdou jedinci, kterým daná dieta sedne, budou hubnout, cítit se skvěle a mít spoustu energie. Pokaždé se ale také najdou tací, kterým identická dieta vůbec nesedne, hubnout nebudou a ocitnou se bez energie, bez nálady i motivace.

 

Nikdy se nesnažte jíst tak, jak jedí druzí – vy nejste druzí. To, že vaší kolegyni v práci letí kila dolů jako po másle, když vyloučí z jídelníčku sacharidy, neznamená, že byste se o to měli pokoušet také. Každé lidské tělo je unikátní a jen nenásilnými, pomalými a promyšlenými experimenty s jídelníčkem můžete zjistit, co vám dělá dobře, a co naopak ne.

 

Najít tu správnou dietu (stravovací styl či dietu redukční), je běh na dlouhou trať. Ty pro vás nevhodné odhalíte ale snadno – podle následujících signálů:

Procento tělesného tuku neklesá

Skoro každý má dnes pár kilo navíc. Pokud upravíte svůj jídelníček a kalhoty stále nebudete moct dopnout, je někde chyba. I na první pohled štíhlí jedinci, pokud se špatně stravují a necvičí, mají dost tuku uloženého kolem vnitřních orgánů, takže je vždy odkud brát. Vykašlete se na číslo na váze, důležité je právě procento tělesného tuku.

Zadržujete vodu

Když vám začnou otékat nohy a budete se cítit zavodněně, je to jasné znamení, že je vaše tělo zmatené – buď pijete málo vody, pijete moc perlivých nápojů, příliš solíte, nebo si dopřáváte nadbytek sacharidů.

Článek

pž nehubnete Foto:

Nehubnete? Kvůli těmto potravinám vaše tělo zbytečně zadržuje vodu

Některé potraviny vám při hubnutí mohou škodit mnohem víc, než se na první pohled zdá.

 

Jste bez energie

Jíme, abychom měli energii a sílu na práci, výchovu dětí, učení se, péči o partnera, sport i zábavu. Pokud vám elán na běžné aktivity chybí, jíte málo, nebo máte nevhodně rozložený příjem makroživin (sacharidů, tuků a bílkovin) během dne.

nevhodné diety - chutě na sladké Foto:

 

Máte stále hlad a chutě

Pocit hladu a specifické chutě ukazují na nedostatek konzumace některých složek potravy. Když máte chuť na sladké, neznamená to, že byste si ho měli dát – naopak, jezte víc komplexních sacharidů, ale také proteinů a zdravých tuků.

Nálada na bodu mrazu

Špatná dieta se rovná špatná nálada. Pokud váš jídelníček negativně ovlivňuje vaše pocity, je na čase něco změnit. Jídlo (i dietní) má člověka činit šťastným.

nevhodné diety - špatná nálada Foto:

 

Selháváte

Držíte režim týden a pak se přejíte? Následují výčitky svědomí a nové a nové začátky? Vaše dieta není dobrá. Zamyslete se nad tím, proč ve vaší snaze selháváte, na jaká jídla máte chuť a podle toho denní menu upravte.

Padají vlasy, lámou se nehty

Tím vám tělo dává najevo, že mu chybí základní živiny, minerály, vitamíny a energie. Na nic už nečekejte a svému tělu dodejte kvalitní výživu.

Článek

pž vlasy hlavní Foto:

Padají vám vlasy? 20 tipů, jak tomu zabránit

Zkuste padání vlasů předejít dřív, než se objeví první pleš.

 

Těšíte se, až to skončí

Pokud držíte dobrou dietu, umíte si celkem lehce představit, že byste se tímto způsobem stravovali celý život. Jestliže naopak odpočítáváte dny, kdy dieta skončí, zvolte jiné řešení.

 

Zdroj: Fithall.cz/ foto:Thinkstock

fithall banner nový 3 Foto:

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama