reklama

Jak nejlépe zhubnout: Začněte pravidelně jíst

Snažte se jíst každé tři hodiny menší porce zdravého jídla Foto:
Snažte se jíst každé tři hodiny menší porce zdravého jídla
Foto: Thinkstock

Ačkoli byly na téma stravování při hubnutí napsány již stohy textů, někteří lidé se stále snaží redukovat váhu hladovkami, extrémním omezováním kalorií, nevhodnými a nesmyslnými dietami nebo nadměrným cvičením. Klíčem k hubnutí je přitom naopak výživné, pravidelné a časté jídlo a pohyb.

Především ti, kteří během života opakovaně drželi různé diety, se bojí pravidelného jídla, protože mají pocit, že budou zákonitě přibírat. Spousta lidí není zvyklá jíst po třech hodinách, a když pak mají takovou frekvenci ve stravování dodržovat, cítí se nafouklí a přeplnění.

Článek

Hned tři spalovače na jedné fotografii. Poznáte, které to jsou? Foto:

7 nejlepších přírodních spalovačů tuku

Pokud se člověk snaží zbavit několika přebytečných kilogramů, určitě by měl zvolit jako strategii zdravý, vyvážený a lehce kaloricky deficitní jídelníček doplněný spoustou...

Vydržte jíst

Organismus, který byl dlouhé roky navyklý na nepravidelnost v jídle, dlouhé intervaly mezi jednotlivými chody a nedostatek pohybu, většinou na pravidelné jídlo nedokáže zareagovat pozitivně ihned. Je nutné smířit se s tím, že bude potřeba určité adaptační období, ve kterém se metabolismus pomalu přizpůsobí novému stylu stravování, přestane se bát o každou kalorii a rozběhne se na plné obrátky. Při hubnutí je klíčové toto období vydržet a nepolevovat. Je dokonce možné, že opravdu v prvních několika dnech hmotnost přechodně stoupne, ale nesmíte se tím nechat odradit, protože jinak se z bludného kruhu přibírání a hubnutí nedostanete.

Po zahájení dodržování nového, rozumného jídelníčku si nestoupejte na váhu. Počkejte alespoň dva týdny až měsíc, než budete zkoumat své výsledky. Zaměřte se spíš na kvalitu stravy a na pocit, který ze sebe budete mít.

Článek

Spíte a přitom hubnete. Krásné, že? Foto:

6 věcí, které podpoří noční hubnutí

Když chcete zhubnout, snažíte se hlavně cvičit a méně a zdravě jíst. Napadlo vás někdy jít si prostě lehnout a spát? I to za určitých okolností funguje!

 

Bez hladu to bohužel nejde

Mnoho hubnoucích programů slibuje redukci váhy bez hladu. To však v praxi nikdy není možné, protože v momentě, kdy vaše tělo dostane méně energie nebo přijme energii v jiné podobě, než je zvyklé, se bude zákonitě o další kalorie hlásit. Větším problémem bývají spíš chutě na určité druhy potravin, ale věřte tomu, že když je jídelníček opravdu vyvážený a pestrý, chutě časem pominou. Chuť je spíš psychologický fenomén a je třeba přijmout fakt, že zákusek po obědě nepotřebuje naše tělo, ale spíš náš mozek, protože jsme se to tak naučili.

Článek

Přihlášky do reality show můžete posílat do 11. ledna  Foto:

Chcete být konečně štíhlá? Přihlaste se do Reality show PRIMA HUBNUTÍ!

Nejčastějším novoročním předsevzetím je „ZHUBNU“, “ ZAČNU ŽÍT ZDRAVĚ“, "ZMĚNÍM SVŮJ ŽIVOTNÍ STYL“. Patříte i vy mezi ty, kteří každý rok tato slova při novoročním přípitku...

 

Jezte zdravě a rozumně

Co se týče stravy samotné, nesnažte se experimentovat a spoléhat na nové, převratné novinky na trhu. Většina z nich pouze těží z toho, že lidé potřebují a chtějí hubnout a jsou za to ochotni zaplatit horentní sumy, jen aby se nemuseli příliš namáhat.

Ráno začněte snídaní v podobě komplexních sacharidů (jako jsou ovesné vločky, špaldová kaše či celozrnné pečivo), které doplníte bílkovinou (jogurt, šunka, sýr), vlákninou (ovoce a zelenina) a zdravými tuky (ořechy, semena). Po třech hodinách si dejte k dopolední svačině jeden kus ovoce nebo malý bílý jogurt. Za další tři hodiny obědvejte opět složité cukry s libovými proteiny. Po obědě určitě vynechte dezert. Odpolední svačinu volte podle toho, zda jdete cvičit nebo ne. Pokud ano, můžete si dopřát svačinu bohatší, protože energii využijete. Večer sacharidy omezte a dejte si třeba salát s kuřecím masem.

Článek

Nebojte se do dietního jídelníčku zařadit kvalitní libové hovězí maso. Zasytí vás a pomáhá vytvářet svalovou hmotu Foto:

5 potravin plných tuku, po kterých zhubnete

Platí, že jste to, co jíte? Pokud tedy jíte tučná jídla, měla byste zákonitě být tlustá. Ale to přitom stoprocentně neplatí. Pokud si vyberete jídla plná toho správného...

 

V době hubnutí neslaďte kávu ani čaj, vynechejte limonády i džusy, nejezte nic smaženého, omezte konzumaci polotovarů a bílé mouky i cukru.

Celozrnné pečivo, suchary, těstoviny, brambory a ovoce večer už také nejezte. Jsou sice zdravé, ale obsahují převážně sacharidy, které už nestihnete spálit.

 

Hubnutí není jednoduché, protože jsme evolučně nastaveni spíš na schraňování energie. Někdy však stačí malé změny v jídelníčku a první úspěchy se dostaví, tak to nevzdávejte!

Zdroj: Fithall.cz

Fithall banner 7 Foto: Fithall banner 7Foto: archiv

Horoskopy 2018

reklama

reklama