reklama

Jak zhubnout chůzí: Krok za krokem

Vzpřímená chůze je jedním ze znaků, které odlišují člověka od ostatních živočišných druhů. Díky esovitě prohnuté páteři jsme schopní přenášet váhu horní poloviny těla na pánev a kyčelní klouby, stát stabilně a překonávat delší vzdálenosti.

Této typicky lidské výsady bychom měli co nejčastěji využívat – chůze je pro nás nejpřirozenějším pohybem, je zadarmo, chodit se dá všude, posiluje naše zdraví i kondici, pomáhá proti bolestem zad, ale také nám může pomoct s nadbytečnými kilogramy.

Objevte znovu radost z chůze, z té úžasné schopnosti jednoduše střídat nohy a přesouvat se z místa na místo. Utužte svoji kondici a zhubněte. Inspirujte se těmito tipy, jak toho docílit:

 

zhubnout chůzí choďte správně Foto:
Zdroj: Thinkstock
Choďte správně

Narovnejte záda, zvedněte hlavu, bradu držte rovnoběžně se zemí, vtáhněte pupík k páteři a příliš neprohýbejte bedra. Když nesete těžkou tašku, střídejte ruce, abyste se zbytečně nekroutili a nepřetěžovali jednu polovinu těla. Chybné držení těla při chůzi může napáchat velké škody jak na páteři, tak na kyčlích i kolenou. Myslete proto na rovná záda, ať už jdete pro rohlíky nebo na celodenní túru.

Horoskopy 2018

reklama

reklama