reklama

Letní očista: 7 tipů, jak odlehčit svému organismu

Jestliže nepatříte mezi ty, pro které je léto synonymem grilovacích párty, sladkých alkoholických drinků, smetanových zmrzlin a ledových káviček se šlehačkou, můžete toto období využít pro celkovou očistu organismu. Také ti, jež si letní dobroty dopřávají, ale pomalu začínají následky častého opékání špekáčků a popíjení orosených piv na sobě cítit, mají možnost využít měsíce, ve kterých tělo pracuje na plné obrátky, a trochu mu odlehčit.

Pro lepší pocit není nutné dodržovat speciální detoxikační programy a prolévat se mladým ječmenem nebo zobat zázračné pilulky stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel, na chvilku zatnout zuby a odolat lákadlům.

LO Jezte potraviny tak, jak jsou Foto:
Zdroj: Thinkstock
Jezte potraviny tak, jak jsou

Snězte bílý jogurt bez pochybných ovocných dochucovadel, papriku omyjte a chroupejte ji bez soli, k bramborám nepřidávejte tatarku a těstoviny nenechte plavat v moři kečupu. Naučte se jíst potraviny tak, jak jsou, vnímejte jejich přirozenou chuť a postupně snižujte množství soli i cukru ve vašem jídelníčku. Samozřejmostí musí být vynechání zpracovaných potravin, jako jsou čokoládové tyčinky, koblihy, muffiny, chipsy, majonézové saláty, uzeniny a podobně. Vypuštěním bílého pšeničného pečiva určitě také nic nezkazíte.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama