reklama

Maraton jídla a pití ještě nekončí aneb Jak být fit i po Silvestru

Na Silvestra zůstane málokdo jen u jedné skleničky Foto:
Na Silvestra zůstane málokdo jen u jedné skleničky
Foto: Thinkstock

Vánoce jsou za námi, ale silvestrovská noc nás teprve čeká. Co dělat, když to s jídlem nebo pitím přeženete? Přinášíme vám několik tipů, jak přežít konec roku s co nejméně nepříjemnými následky.

Žlučníkové problémy

Nadměrná konzumace zejména tučných jídel může vést k trávicím obtížím spojeným s bolestmi žlučníku. Pokud víte, že vás čeká oběd nebo večeře složená z potravin, o kterých víte, že vám mohou způsobit žlučníkové obtíže, vezměte si před samotným jídlem volně prodejný přípravek, jako je např.Cholagol, Cholestil nebo Isochol. Při obtížích vám pomůže i pití různých žlučníkových čajů, které většinou obsahují nať máty peprné, list boldovníku, nať jablečníku, řepíku nebo pampelišky. Tyto čaje zároveň účinkují proti nadýmání, křečím a působí mírně projímavě.

Článek

7 (ne)obyčejných bylinek Foto:

7 (ne)obyčejných bylinek pro vaše zdraví i krásu

Zapomeňte na pilulky. Pomoc může být mnohem voňavější a chutnější – bylinková.

 

Špatné trávení

Při potížích způsobených nedostatečným trávením (zejména při nedostatečné činnosti slinivky břišní) se dostavují příznaky jako bolesti břicha, nadýmání nebo průjem.Trávení vám vylepší přípravky s obsahem trávicích enzymů jako třeba Kreon, Pancreolan Forte, nebo Pangrol. Proti nadýmání vám pomůže červená větrová voda (Aqua carminativa rubra) nebo bylinky a koření, například máta peprná, fenykl nebo kmín.

Článek

Bolest břicha je nepříjemná Foto:

Trpíte nadýmáním a kila jdou nahoru? Možná máte alergii na lepek

Alergií na lepek trpí v Česku na sto tisíc lidí, ovšem jen asi 40 tisíc z nich to o sobě ví. O celiakii se právem mluví jako o civilizační chorobě 21. století. Jak ji poznáte?

 

Překyselení žaludku a pálení žáhy

V těchto případech pomáhají nejrůznější látky neutralizující kyselinu. Tedy jedlá soda, Anacid, Rennie, Talcid, Tisadyne, Tums. Přípravky jsou dostupné ve formě tablet či tekuté v lahvi nebo praktických sáčcích, které se vejdou do kabelky. Při pálení žáhy je vhodné tabletu vycucat. Pokud užíváte ještě jiné léčivé přípravky, mějte na paměti, že antacida mohou snižovat jejich účinek, a proto byste měli dodržet časový odstup alespoň jedné hodiny. Žaludek zklidní i čaje s obsahem třezalky nebo řepíku.

ThinkstockPhotos-531095687 Foto:

 

10 rad na léčbu kocoviny

1. Pokud cítíte žaludeční nevolnost, vypijte roztok s jedlou sodou, která sníží překyselení žaludku.

2. Žaludek také zklidní bylinkové odvary, například z máty, heřmánku nebo zázvoru.

3. Organismu dodejte cukr, například v ovocných šťávách nebo džusech. Dobrým zdrojem cukru je med, který zároveň obsahuje detoxikační látky.

4. Do těla dodejte vitamín B (B-komplex) a vitamín C (celaskon).

5. Pokud můžete, běžte na procházku nebo si jděte zaplavat, protože kyslík rychleji zlikviduje metabolity alkoholu. Většině lidí s kocovinou ale spíš vyhovuje klid na lůžku do vymizení příznaků kocoviny.

6. Dejte si silnou česnekovou polévku. Zklidní žaludeční sliznici a dodá vám potřebné vitamíny a látky.

7. Zázvor funguje jako bylinný lék, který výrazně mírní nevolnost. Nastrouhaný zázvor zalijete horkou vodou, nechte odstát a potom vypijte.

8. Pokud je to možné, dostatečně se vyspěte.

9. Na trhu je celá řada preparátů na rychlé odbourávání alkoholu. Musí se však většinou užít ještě před samotným pitím alkoholu (např. Antiethanol nebo Prevento).

10. Vyhněte se kávě a nápojům obsahujícím kofein, který sice tlumí únavu, ale na druhou stranu výrazně podporuje dehydrataci organismu, což tělo ještě víc oslabuje.

Zdroj: Fithall.cz

Fithall banner 1 Foto:

Článek

Efektní a přitom celkem jednoduchý. Stačí umět trochu malovat Foto:

Silvestrovský dort, aneb jak si osladit poslední den roku

Konec roku je skoro tady. Než s údivem pohlédnete na ohňostroj vítající rok nový, rozlučte se s tím starým hezky stylově a sladce. Udělejte si silvestrovský dortík s...
Horoskopy 2017

reklama

reklama