reklama

Ne a ne zhubnout? A co když je to vina vašich nejdražších?

Ne a ne zhubnout? A co když je to vina vašich nejdražších?  Foto:
Ne a ne zhubnout? A co když je to vina vašich nejdražších?
Foto: istock.com

Snažíte se zhubnout, a ručička váhy se přesto tvrdošíjně zastavila na ne příliš lichotivém čísle? A nehodlá se hnout? Může za tím být mnoho důvodů, a ten, o kterém si chceme dnes povídat, je jeden z nejpravděpodobnějších.

Vytouženému úbytku kilogramů mohou paradoxně bránit ti, kteří vás mají nejraději – vaši nejbližší. Nelze vyloučit, že vás to třeba ani nikdy nenapadlo. Ale pozor, od vašeho okolí to není zlomyslnost. Myslí to s vámi určitě dobře, jenže výsledek je bohužel úplně opačný.

Babička: „Holka, ty se mi nelíbíš!“

Milující babičky bývají, co se týká úmyslu zhubnout, velkou brzdou. Jakýkoli úbytek kilogramů jim připadá alarmující. Babičky vás, co se týká snahy o štíhlou linii, nikdy nepochválí. Spíš se bojí, že se s vámi děje něco hrozného, že tajíte zákeřnou chorobu. Bývá také pravidlem, že roztomilé staré dámy až nebezpečně dobře vaří, v tu ránu vyčarují pekáč buchet nebo nepředstavitelně dobrou svíčkovou. A je po dietě!

Maminka: „Proboha, co je s tebou?“

Také maminky se leknou, když dcery najednou jedí daleko méně než dřív. Články o bulimii a mentální anorexii se objevují v časopisech pro ženy div ne denně, a úzkostlivější matky si hned pomyslí, zda za bojem o štíhlou linii není náhodou nějaká záludná porucha příjmu potravy. Jejich fantazie začne pracovat naplno. Co udělají? Začnou vařit vaše nejoblíbenější jídla a nosit vám je div ne až do postele.

PŘEČTĚTE SI: MENTAL SLIM – ZHUBNĚTE POMOCÍ OVLÁDÁNÍ EMOCÍ

Partner: „Líbí se mi ženy, které se nenimrají v jídle.“

Muži nezřídka obdivují ženy, které mají nefalšovanou chuť k jídlu. Může se tedy stát, že si vyjdete do restaurace s partnerem, jenž očekává, že se upřímně zaradujete z pozvání na biftek. Jaké však bude jeho zklamání, když si namísto šťavnatého masíčka objednáte zeleninový salát. Pokud mu však budete chtít vyjít vstříc a na večeřích s ním budete baštit jako o život, vaše rozhodnutí konečně zhubnout nedojde cíle.

Dětičky: „Mami, dej nám už pokoj s tou zeleninou!“

Jistě budete souhlasit s tím, že vařit dvojí jídlo je pro hospodyňku prokletí. A zvolíte-li „lišáckou“ možnost servírovat zdravá zeleninová jídla celé rodině, je možné, že zmlsané dětičky začnou protestovat a dožadovat se svých milovaných hranolek s tatarskou omáčkou či špaget s kečupem. Pak je na vás, zda budete zásadová a nepovolíte, anebo ustoupíte, připravíte celé rodině nezdravé pokrmy a vaše hubnutí se tím zase už zastaví.

Manžel: „Nebude ti vadit, když se tu najím?“

Ženy držící dlouhodobější dietu se shodují na tom, že je nenechává v klidu, když večer kolem jedenácté přijde do obývacího pokoje manžel s talířem plným kalorických dobrot. A protože žena se naposledy najedla v půl šesté, kdy měla bílý jogutr, je hladová jako vlk. Muž se posadí vedle ní na gauč a spokojeně poznamená: „Nebude ti vadit, když se tu najím?“

Přečtěte si i další články z oblasti diet a cvičení:

Článek

Nesnídáte? Hrozí vám přejídání a obezita! Foto:

Nesnídáte? Hrozí vám přejídání a obezita!

Snídaně znamená zdravý start do nového úspěšného dne. Nutriční poradci doporučují udělat si ráno čas a nevynechat ji. Přejídání nebo nucení do jídla ale prospěšné také není.

Článek

Ploché bříško teď, nebo nikdy: Vyžeňte tuk z břicha! Foto:

Ploché bříško teď, nebo nikdy: Vyžeňte tuk z břicha!

Máte kolem pasu nevzhlednou pneumatiku? Nemusí tomu tak být navždy.

Článek

Krásná a štíhlá Foto:

30 drobností, díky kterým snadno zhubnete

Možná vám hubnutí připadá jako věda, ale přitom je to hračka. Stačí dodržovat pár jednoduchých zásad.

autor: em

Horoskopy 2018

reklama

reklama