reklama

Nechcete přes Vánoce přibrat? Zapojte selský rozum!

Cukroví si klidně dejte, ale pokaždé jen pár kousků a pořádně si je vychutnejte Foto:
Cukroví si klidně dejte, ale pokaždé jen pár kousků a pořádně si je vychutnejte
Foto: Thinkstock

Rok co rok se snažíme hubnout do plavek a získanou siluetu si pokud možno udržet až do další sezony. Naše předsevzetí nám ale maří jisté události, které jsou nevyhnutelně provázené spoustou dobrého jídla, alkoholu a lenošení – a Vánoce jsou jednou z nich.

Udělejte to letos jinak. Nenechte si konec starého a začátek nového roku pokazit vyšším číslem na váze nebo nedopnutými kalhotami. Letos na přejídání vyzrajte a připravte pohoštění tak, abyste nepřibrali ani gram!

Vánoční svátky sice trvají jen pár dní, ale i během těchto několika málo dní, kdy se méně hýbeme a víc si dopřáváme (vždyť jsou přece svátky a jednou za rok to organismus snese/potřebuje) dokážeme na svém těle nadělat pěknou paseku. I když jíte během roku více či méně zdravě, střídmě a cvičíte, Vánoce vám dokážou zkazit formu na několik týdnů. Vyměňte krátkodobé uspokojení v podobě hory vanilkových rohlíčků a vaječného koňaku za dlouhodobé potěšení z vyváženého jídelníčku a dobrý pocit ze svého těla!

Zde je několik tipů, jak na to:

Srovnejte si hodnoty

Pokud nechcete přes Vánoce přibrat, musíte si srovnat v hlavě, čeho chcete dosáhnout – chcete se přecpat k prasknutí a svalit se na pohovku k televizi? Nebudete toho pak litovat? Jde vám o dlouhodobě dobrý pocit ze svého těla, nebo jen o krátkodobé a pomíjivé potěšení? Klasické vánoční dobroty jsou plné cukru, tuku a mouky – proč chcete takové věci jíst, když víte, jak negativně působí na organismus? Když už se rozhodnete si něco nezdravého dopřát, dělejte to s vědomím, že sami ponesete následky. To, že se přejídá vaše kamarádka, sousedka a vlastně „všichni“, neznamená, že vy musíte taky.

Nepodléhejte nabídce

S nadcházejícími svátky se na pultech supermarketů množí různé pochutiny, od ořechů v čokoládě, přes slazené, sušené ovoce, až po „vánoční“ edice alkoholu a limonád. Zůstaňte věrní svým zásadám – využijte pestrou nabídku nesolených ořechů a semínek, kupte si exotické ovoce a jezte ryby, kterých je teď v obchodech dostatek a za přijatelnou cenu.

Myslete na budoucnost

Přejídat se o svátcích znamená řešit přebytečná kila po Novém roce. Když se budete chtít zakousnout do osmého druhu cukroví od tety, představte si, jak se budete cítit třetího ledna ráno – a jak budete vypadat v létě u bazénu?

vánoce nepřibrat Foto:                                                                                                             Foto: Thinkstock

 

Dopřejte si kvalitu

Nekupujte levné a nekvalitní potraviny. Raději si připlaťte a jednou za rok si užijte kvalitní, čerstvé a exotické dobroty. Pokud pečete, používejte máslo a celozrnnou mouku, kupte si čerstvé ořechy, ryby, ovoce i zeleninu. Jednou za rok si dopřejte ne nezdravé tučné a sladké jídlo, ale jídlo zdravé a extra kvalitní.

Jezte vědomě

Sednete si k pohádkám s mísou cukroví, za chvíli je prázdná a vy ani nevíte, že jste něco jedli. Tak takhle ne. Když už si něco dobrého dáte, jezte to pomalu, s plným vědomím a pořádně si každé sousto užijte!

Odlehčujte

Někdo říká, že cukroví z celozrnné mouky a bez cukru není pravé cukroví. To je ale velký omyl! Naši předkové bílou mouku ani cukr neměli – jedli křížaly, ořechy a výjimečně cukroví z celozrnné mouky, másla a medu. Zkuste si na Vánocích užívat i jiné aspekty než jen jídlo a pití.

Hýbejte se

Může to znít jako klišé, ale nic není důležitější! Nemusíte se hnát přímo do posilovny, ale denně vyrazte aspoň na dlouhou procházku. Neexistuje důvod, proč by Vánoce nemohlo mít i vaše tělo – nadělte mu třeba krásnou dlouhou túru zimní krajinou. Lepší dárek si dát ani snad nemůžete!

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 2 Foto:

 

Článek

Zažene chutě a podpoří hubnutí Foto:

6 potravin, které vás přes Vánoce zbaví přebytečného tuku

Vánoce jsou něco jako sabotáž zdravého životního stylu. Všechny ty ochutnávky cukroví, pomazánky na večírcích, svařené víno na trzích obvodu pasu moc neprospívají. Ale...

Článek

Dá se vůbec hodovat bez následků? Foto:

Vánoční menu: Jak se dobře najíst, nepřibrat a nemít hlad?

Štědrý den se blíží mílovými kroky a s tím nastává i otázka, jak si připravit vánoční tabuli tak, abychom v lednu neplakali při nedopnutí oblíbených kalhot.

Článek

Vánoce bez kil navíc Foto:

Vánoce bez kil navíc? Pravidla štíhlých lidí, která fungují

Odolat nejrůznějším vánočním dobrotám je těžké. Jak to udělat, abyste si je náležitě užila a mohla i po svátcích dopnout džíny?

Horoskopy 2018

reklama

reklama