reklama

Osvěžující letní drinky, po kterých nepřiberete ani gram

To, že se má v teplých dnech dodržovat pitný režim víc, než kdykoliv jindy, je celkem jasné. Nedoporučuje se konzumovat příliš mnoho kávy, černého čaje a kolových nápojů, protože organismus vody zbavují. Vhodné nejsou ani sladké, perlivé limonády a sladké džusy - jednak obsahují spoustu jednoduchých sacharidů, které stimulují produkci inzulinu a ten pak, zjednodušeně řečeno, podporuje ukládání zásobního tuku, ale také pocit žízně spíš vyvolávají, než aby ho uhasily. Alkohol je kapitolou sám o sobě. U vody nebo při grilování je lákavé osvěžit se pivem či vinným střikem, nicméně alkohol dehydruje také a navíc je velmi kalorický.

Ideální je pít neperlivou vodu pokojové teploty, ale problémem je, že její chuť je poněkud nudná a snadno se jí přepijeme.

Zkuste si připravit letní osvěžující drinky, které Vám budou chutnat a nepřiberete po nich jediný gram.

Okurková limonáda Foto:
Zdroj: hubhomedesign.com
Okurková limonáda

Salátovou okurku zbavte slupky, půlku nastrouhejte na jemném struhadle a nakrájejte si také pár koleček bokem. Nastrouhanou okurku zalijte litrem vody, klidně i perlivé, nechte asi půl hodiny v lednici, přeceďte přes jemné síto a limonádu doslaďte několika kapkami tekuté stévie. Do hotového osvěžení vhoďte několik koleček okurky pro ozdobu, můžete přidat i citron a čerstvou mátu. Pokud si budete chtít vyhrát, vykrojte z okurkových koleček pomocí vánočních vykrajovátek různé tvary.

Horoskopy 2018

reklama

reklama