reklama

10 největších hnusů v českých supermarketech

Podívejte se do svého nákupního košíku. Co tam vidíte? Máte pocit, že nakupujete zdravě? Možná vás právě vyvedeme z omylu. Odborníci na zdravou výživu Petr Havlíček a Kamila Novotná totiž našli několik potravin, které spotřebitelé běžně kupují i přesto, že by si je rozhodně ze supermarketu domů nosit neměli.  Nejen kvůli štíhlé linii, ale hlavně kvůli zdraví!

Část 1 z 10
hnusy malinovka Foto:
Zdroj: Thinkstock
Limonáda s malinovou příchutí

Jestliže čekáte, že v malinovce budou nějaké maliny, pak se mýlíte. Většinou malinovky obsahují jen trochu extraktu z jablek a uměle dodanou příchuť malin. Třeba barvu točeným malinovkám dodává barvivo azorubin (E 122), které je vyrobeno z uhelného dehtu. Právě toto barvivo ale není vhodné pro děti, protože může mít negativní vliv na hyperaktivitu a ovlivňovat jejich činnost a pozornost. Kromě toho jsou malinovky takovou menší chemickou sloučeninou.

 

„Uvedenou malinovku doporučuji raději vynechat. Pro svůj vysoký obsah cukru dostanete do těla nezanedbatelné množství ´prázdných´ kalorií, které organismu nutričně nic nenabídnou, a pokud se například snažíte zhubnout, tato limonáda vás v tom zcela jistě nepodpoří. V neposlední řadě je třeba říci, že cukr obecně má negativní vliv také na kazivost zubů,“ říká Ing. Petr Havlíček.

Horoskopy 2018

reklama

reklama