reklama

6 cviků pro štíhlá záda: Vadí vám špíčky kolem podprsenky?

Tenhle problém zná většina žen Foto:
Tenhle problém zná většina žen
Foto: thinkstockphotos.com

Stává se vám, že se bojíte dát si na podprsenku upnuté tričko? Je vám odporná i jen pouhá představa obléct si horní díl plavek, protože se kolem něj na vašich zádech rýsují polštářky tuku?

 

V angličtině pro to dokonce existuje zvláštní sousloví – „bra bulge“, což by se dalo přeložit jako „podprsenková vypouklina“. Jde o tuk, který jakoby přetéká nad i pod podprsenkou. Mnoho žen ho z vlastní zkušenosti zná a děsí se ho. Může ženám dokonce pošramotit sebevědomí natolik, že zásadně nosí jen volné oblečení, aby nevzhledný tuk na zádech skryly.

 

Tenhle problém zná většina žen - Obrázek 1 Foto:

 

Proč tukové polštářky vznikají

 

Proč se to vůbec děje? Celý problém je důsledkem ochablosti zádových svalů. Pokud nemáte svaly na zádech pevné a jasně vyrýsované, kůže kolem nich se uvolní a následně se obávaný tuk rozlévá ven z vaší podprsenky, horního dílu plavek nebo čehokoli jiného, co pevně přiléhá k oné části vašich zad. Podprsenkovou vypouklinu můžete mít dokonce i v případě, že jste na své ideální váze.

 

Tenhle problém zná většina žen - Obrázek 2 Foto:

 

Jak proti vypouklině bojovat

 

Naštěstí existuje způsob, jak s tukem můžete bojovat a docílit krásně klenutých zad. Lékem je cvičení.

Jediný způsob, jak se vypoukliny zbavit, je posílit zádové svaly a k tomu je nutné cvičit. Jaký druh cvičení funguje? Nabízíme šest cviků, díky kterým budou vaše záda vypadat skvěle.

  1. Téčka: Ta představují skvělý způsob, jak se přetékajícího tuku na zádech zbavit. Postavte se s nohama rozkročenýma do šířky boků a do každé ruky si vezměte činku. Ohněte se v kolenou a skloňte se dopředu. Přitom mějte stále rovná záda. Činky držte před sebou s dlaněmi směřujícími dopředu a poté rozpažte, takže vaše tělo bude připomínat tvar písmene T. Přitáhněte činky k ramenům a nechte je opět klesnout. Udělejte 15 opakování.

  2. Horolezci: Zaujměte pozici prkna (plank). Přitáhněte levé koleno k hrudníku, vraťte ho zpět a proveďte totéž s druhým kolenem. Napodobujte přitom pohyb šplhání se na horu. Pohyb po dobu 30 až 60 vteřin.

  3. Houpající se prkno: Opět začínáte v pozici prkna. Použijte svalstvo paží a středu těla a přesuňte váhu dopředu tak, aby se ramena a hlava nacházely více vpředu než ruce. Zhoupněte se zpět do původní pozice. Udělejte 10 až 15 opakování.

  4. Kliky: Tento klasický cvik skvěle posiluje zádové svaly. Udělejte celkem 30 kliků.

  5. Angličáky (burpees): Jde o zázračný cvik nejen na záda, ale pro celé tělo. Začněte v pozici prkna. Zvedněte se do stoje a vyskočte s pažemi nad hlavou. Vraťte se zpět do pozice prkna. Celý pohyb provádějte, co nejrychleji dokážete. Angličáků udělejte deset.

  6. Zvedání jednoručních činek: Předkloňte se, jednu ruku umístěte před sebe na zeď. Ve druhé ruce držte činku. Spusťte ruku s činkou před břichem dolů a pomalu ji zvedejte na stranu. Cvik proveďte desetkrát a opakujte s druhou paží.

 

Zdroj: FitLif – nový internetový magazín o zdravém hubnutí! www.fitlif.cz

Horoskopy 2017

reklama

reklama