reklama

7 nejlepších přírodních spalovačů tuku

Hned tři spalovače na jedné fotografii. Poznáte, které to jsou? Foto:
Hned tři spalovače na jedné fotografii. Poznáte, které to jsou?
Foto: Thinkstock

Pokud se člověk snaží zbavit několika přebytečných kilogramů, určitě by měl zvolit jako strategii zdravý, vyvážený a lehce kaloricky deficitní jídelníček doplněný spoustou pohybu. Někdy to ale ani při sebevětší snaze nejde. A to je právě chvíle, kdy je vhodné sáhnout po spalovači tuku.

Dnes je na trhu k dostání nepřeberné množství těchto preparátů a většina z nich je koktejlem pro laika neznámých chemických látek. Urychlovače hubnutí sice často obsahují přirozené látky, jako je L-karnitin, kofein, guarana nebo zelený čaj, ale kromě nich zatíží organismus dávkou nežádoucích příměsí. Abyste hubla efektivně a přitom zdravě, nadopujte se spalovači tuku, které jsou ryze přírodní a ještě si na nich pochutnáte.

Skořice

Omamně vonící kůra tropických skořicovníků má neuvěřitelnou moc štěpit tuk a cukr, rozproudit krev v žilách a stimulovat zažívání. Pro podporu hubnutí si nakupte do zásoby hned několik sáčků mleté skořice a přidávejte je do ovesné kaše nebo třeba do jogurtu. Trochu skořice můžete přidat i do kávy nebo před spaním do čaje. Skořice totiž také uvolňuje napětí a zlepšuje náladu. A jestli máte ráda trochu exotické chutě, zkuste kuře ochucené špetkou skořice.

Recept

Skořicové kuře Foto:

Skořicové kuře

Vyzkoušejte si doma tento kuřecí pilaf s orientální chutí a vůní. Nebojte se ingredience lehce obměňovat. Přidejte třeba sušené brusinky nebo nasucho pražené mandle,...

Zázvor

Když půjdete v supermarketu kolem tohoto nenápadného kořene, určitě ho přihoďte k nákupu. Nastrouhejte ho do celozrnných domácích sušenek nebo si z něj uvařte čaj a nechte ho rozpouštět vaše tukové buňky. Zázvor prohřeje tělo, zrychlí metabolismus a podpoří činnost trávicí soustavy.

Článek

Blahodárné účinky zázvoru  Foto:

Blahodárné účinky zázvoru

Zázvor je výborným pomocníkem při vaření, během staletí se však osvědčil také při léčbě různých nemocí, což se na podzim hodí více než v jiných ročních obdobích....

Chilli

Pekelně pálivé papričky obsahují alkaloid kapsaicin, který umocňuje výdej energie. Pálivým jídlům se proto při zeštíhlování nevyhýbejte – nejenže dobře chutnají, ale také po nich budete dobře vypadat. Co třeba pěkně ostré těstoviny?

Recept

Těstoviny s chilli a pečenými paprikami Foto:

Těstoviny s chilli a pečenými paprikami

Tento recept vám zabere pár minut a výsledek je geniální. Těstoviny nezapomeňte uvařit al dente neboli "na skus". Ančovičky dodají této dobrotě ten správný říz.

Citron

V létě se studenou vodou a v zimě s horkou vždycky potěší. Kombinace vitamínu C a vlákniny je pro podkožní tuk naprostým strašákem. Na citrony se proto netvařte kysele a usnadněte si hubnutí právě s tímto přírodním pomocníkem. Zkuste vypít každý den ráno na lačno, asi půl hodiny před snídaní, skleničku vody se šťávou z poloviny citronu. 

Zelený čaj

Mezi přirozenými spalovači tuků se umisťuje na prvních příčkách. Zpomaluje ukládání tuku v organismu, urychluje spalování a snižuje také hladinu cholesterolu. Když do něho přidáte ještě pár kapek citronu, vytvoříte doslova hubnoucí koktejl.

Článek

Co nejraději po ránu pijete? Foto:

Jak vybrat: Nejlepší nápoj k snídani – káva, čaj, mléko, džus? SERIÁL

Nastartujte své tělo hned po ránu výběrem nejideálnějšího nápoje právě pro vás!

Ananas

Tropický pomocník při hubnutí obsahuje enzym bromelain, který vyhání tuk z těla. Vláknina zase zaručí dlouhodobý pocit nasycení. Jen si dejte pozor na vysoký podíl cukru v ananasu – ten snižování hmotnosti rozhodně nepomůže. Znáte carpaccio z ananasu?

Recept

Prostřeno X (5) jihomorava  16.9. 2014 dezert Foto:

Ananasové carpaccio

Lehký letní ovocný dezert s dobrou koupenou zmrzlinou by si patrně někdo ještě více přisladil.

Káva 

Pokud si dáte před cvičením silné espresso, je to podobné, jako byste do sebe otočila ampuli s L-karnitinem. S pitím černé tekutiny to nepřehánějte, ale ani se nebojte využít jejího zeštíhlujícího a stimulačního účinku.

Článek

Patří kávička k dietě? Foto:

Káva a alkohol při dietě: Házíme si klacky pod nohy?

Obojí je hříšné, ovšem záleží na tom, v jakém množství a v jaké kombinaci.

 

Zdroj: Fithall.cz

Cvičení a tipy na zdravé hubnutí na každý den na www.fithall.cz

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama