reklama

Dieta podle vaší krevní skupiny

Víte, jakou máte krevní skupinu? Foto:
Víte, jakou máte krevní skupinu?
Foto: thinkstock.com

Dieta podle krevních skupin doporučuje, aby lidé konzumovali pouze některé potraviny a jiným se naopak vyhýbali.

Autor diety podle krevních skupin, Peter D’Adamo, věří, že krevní skupiny významně ovlivňují proces trávení, a proto jsou některé potraviny vhodné pro některé lidi a nebezpečné pro jiné. Co byste měli jíst a jak cvičit, záleží na vaší krevní skupině.

Dieta pro lidi s krevní skupinou 0

Pokud je vaše skupina 0, váš trávicí systém je stejný jako trávicí systém starověkých lidí, kteří si obstarávali potravu lovem. Nejvhodnější je pro vás libové maso, kuřecí maso a ryby. Lidé s krevní skupinou 0 by se měli vyhnout cereáliím, chlebu a zelenině. Nejlepší je pro ně intenzivní sportovní aktivita.

Dieta Foto:

Dieta pro lidi s krevní skupinou A

Lidé s krevní skupinou A udělají nejlépe, když se budou držet vegetariánské stravy. Dieta pro skupinu A tedy obsahuje sójové bílkoviny, obiloviny a bio zeleninu. Doporučené jsou sportovní aktivity s nízkou až střední intenzitou. Vhodná fyzická aktivita je přirozený pohyb. Pokud máte tuto krevní skupinu, udělejte si třeba doma generální úklid.

Článek

Které jídlo vám pomůže hubnout? Foto:

Jídlo, které po cvičení pomáhá se spalováním tuku

Cvičení, snižování příjmu kalorií a zbavování se tuků jsou náročné úkoly, při kterých jsou důležité i maličkosti. Co jíst před cvičením, abyste spálily hlavě tuky? A co...

Dieta pro lidi s krevní skupinou B

Krevní skupina B, kočovníci, je charakteristická skromným trávicím systémem. Tento typ lidí může jíst nízkotučné mléčné výrobky, maso a zemědělské produkty, ale musí se vyhnout pšenici, kukuřici a čočce. Pokud vám v žilách koluje krev skupiny B, doporučuje se mírné cvičení.

Dieta pro lidi s krevní skupinou AB

„Moderní“ krevní skupina typu AB má citlivější trávicí ústrojí. Tito lidé by se měli vyhnout konzumaci kuřecího, hovězího a vepřového masa. Naopak vhodné potraviny jsou mořské plody, tofu, mléčné výrobky a většina zemědělských produktů. Vhodná fyzická aktivita je ta s nízkou intenzitou. Například čištění koberce je ideálním cvičením.

Pozor na přehnané diety! Foto:

Nyní už víte, které potraviny konzumovat a kterým se vyhnout v případě, že chcete následovat dietu zohledňující krevní skupiny. Můžete to zkusit a podělit se s námi o výsledky.

Hodně štěstí!

Zdroj: FitLif – nový internetový magazín o zdravém hubnutí! www.fitlif.cz

Horoskopy 2018

reklama

reklama