reklama

OTESTUJTE SE pomocí provázku: Je vaše váha v pořádku?

Jde to i bez počítání Foto:
Jde to i bez počítání
Foto: Thinkstock

Jestli je vaše váha v pořádku, zjistíte úplně jednoduše. Potřebujete jen kousek provázku.

Pokud chcete zjistit, že vaše váha je v normálu, tedy ani příliš vysoká, ani příliš nízká, používá se nejčastěji takzvaný BMI (body mass index). Ten se vypočítá snadno vydělením hmotnosti daného člověka druhou mocninou jeho výšky. Jenže jak zjistila nedávná studie, BMI není tak úplně přesné a spolehlivé, protože celá jedna třetina problémů spojených s obezitou je považována podle výpočtů BMI ještě za zdravé. 

 

Existuje ale jedno velmi jednoduché měření, které zvládnete bez speciálních přístrojů a dokonce i váhy. Je založené na poměru vaší výšky a obvodu pasu, kde se právě schovává špatný tuk spojovaný se vznikem srdečních chorob a cukrovky. 

Zde je návod:

is-your-weight-healthy-string-test_0 Foto:

 

Podle výpočtů by obvod vašeho pasu měl odpovídat maximálně polovině vaší výšky. Ustřihněte si provázek odpovídající délkou vaší výšce,a přeložte ho napůl a omotejte jednou kolem pasu. Jestli ještě kus přesahuje, je vaše váha naprosto v pořádku. Pokud se konce provázku jen taktak dotknou, jste na hranici a měli byste trochu zhubnout. Pokud konce přeloženého provázku k sobě vůbec nedosáhnou, rozhodně s tím něco dělejte, nejlépe s pomocí odborníků.

Článek

Dají se tukové buňky úplně rozpustit? Foto:

Kam mizí tuky? Zjistěte, co se děje v těle, když začnete hubnout

Možná, že si říkáte: „Ať si mizí, kam chce, jenom ať už je pryč!“ Tělesného tuku se ale bohužel nemůžeme zbavit jen mávnutím kouzelného proutku – aby pár centimetrů přes...

Článek

Taky chroupete "polystyreny"? Foto:

Pufované chlebíčky: Jsou opravdu vhodné při hubnutí?

V supermarketech je najdete hned vedle pečiva, na pultu, odkud na vás křičí, že jsou fit, light, slim, diet, racio, bio a kdovíco ještě. Pufované chlebíčky (lidově zvané...

autor: ak

Horoskopy 2018

reklama

reklama