reklama

Chcete ploché bříško? Choďte víc pěšky!

Chcete ploché bříško? Choďte víc pěšky! Foto:
Chcete ploché bříško? Choďte víc pěšky!
Foto: istock.com

Potřebujet shodit a vytvarovat postavu? Choďte šestkrát týdně aspoň třicet minut a výsledek se dostaví!

V České republice trpí tzv. metabolickým syndromem, což jsou rizikové faktory, které zvyšují pravděpodobnost výskytu onemocnění srdce, cukrovky a mrtvice 25 % žen a 32 % mužů. Lidé s touto diagnózou mají nejméně tři z pěti příznaků metabolického syndromu – nadváhu, vysoký krevní tlak, vysokou hladinu škodlivých triglyceridů, nízkou hladinu tzv. zdravého cholesterolu a vysokou hodnotu krevního cukru.

Vědci proto zkoumali vliv různé intenzity cvičení u 171 mužů a žen středního věku s nadváhou. Před zahájením výzkumu mělo 41 %  z nich symptomy metabolického syndromu. Na konci osmiměsíčního cvičebního programu to bylo jen 27 %.

Kupředu levá

Lidé, kteří cvičili nejméně intenzivně – chodili na třicetiminutovou procházku po šest dnů v týdnu (přibližně ušli 18 kilometrů) –, výrazně zlepšili svůj zdravotní stav. Na rozdíl od těch jedinců, kteří cvičili nejvíc a uběhli 27 kilometrů za týden; ti tak svůj stav zlepšili už jen mírně.

Účastníci testu, kteří cvičili velmi dynamicky po krátkou dobu, nezlepšili svoje výsledky tolik, jako ti, kteří cvičili méně intenzivně, ale déle. Je tedy mnohem lepší cvičit s mírnější intenzitou každý den než s větší námahou jen pár dnů v týdnu.

Stačí jen obyčejná chůze


Dobrá zpráva pro jedince se sedavým zaměstnáním je, že nemusejí běhat každý den v týdnu, aby zlepšili svoje zdraví, ale postačí, když se po každé večeři půjdou projít po okolí.

Všichni, kdo cvičili, ztratili za osm měsíců na obvodu pasu několik centimetrů, zatímco necvičící skupina přibrala přibližně půl kilogramu a přes centimetr kolem pasu. I když to možná není mnoho, podle amerických vědců se tak za jedno desetiletí přibere deset kilogramů a 25 centimetrů v pase.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Konečně štíhlá! Rady, jak na vlastní cvičební plán Foto:

Konečně štíhlá! Rady, jak na vlastní cvičební plán

Můžete samozřejmě cvičit podle chuti. Na takovém přístupu není v zásadě nic špatného, ale nečekejte, že se to nějak výrazně projeví na vaší kondici.

Článek

Dobře fungující lymfatický systém vám nejen pomůže zhubnout, ale podpoří imunitu, zmírní celulitidu nebo otoky nohou Foto:

Chcete zhubnout? Rozhýbejte vaši lymfu!

Všichni mluví o detoxikaci, očistě, získávání energie a tématem rozhovorů se mezi ženami pomalu stávají i otázky hubnutí do plavek. Co mají tyto věci společného? Souvisejí...

Článek

5 tajemství hubnutí, které odborníci řekli jen svým známým Foto:

5 tajemství hubnutí, které odborníci řekli jen svým známým

Myslíte si, že o hubnutí a správném stravování víte všechno, a přesto se vám stále nedaří nějaké to kilo shodit? Možná jste netušili těchto 5 věcí...

Zdroj: fithall.cz

Horoskopy 2018

reklama

reklama