reklama

Podivné tipy na hubnutí, které fungují

Hubnutí ovlivňuje mnoho faktorů. Základním pravidlem ale je, že musíte spálit víc kalorií, než přijmete. Jenomže pro mnoho lidí je složité ohlídat svůj kalorický příjem, protože se opravdu počítá každé sousto, které do pusy dáte. I ochutnávání při vaření, stejně jako nápoje, které během dne vypijete. Takové kalorie často znemožňují dosažení cíle.

 

Není potom divu, že se lidé uchylují k různým kreativním způsobům, které jim mají hubnutí usnadnit. Pokud všechno selže, můžete je vyzkoušet i vy. Přestože jsou zvláštní, prokazataleně fungují.

Čichejte mátu Foto:
Zdroj: profimedia.cz
Čichejte mátu

Aromaterapie tvrdí, že některé vůně podporují chuť k jídlu, jiné ji tlumí. Máta patří do druhé skupiny, což potvrzují dokonce vědecké výzkumy.

 

Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Neurological and Orthopaedic Medicine dávali vědci očichávat účastníkům výzkumu jednotlivé vonné esence a zkoumali, co to s nimi provede. Účastníci, kteří každé dvě hodiny přivoněli k mátovému esenciálnímu oleji, zhubli za měsíc o dvě kila. Máta peprná prostě potlačuje chuť k jídlu, protože mozek má dojem, že je nasycený, i když tomu tak třeba není.

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama