reklama

4 tipy, jak si užít předvánoční čas a zkrátit čekání na Ježíška

Relaxovat v lázních na parníku s výhledem přímo na Hradčany můžete každý den  Foto:
Relaxovat v lázních na parníku s výhledem přímo na Hradčany můžete každý den
Foto: kudyznudy.cz

Vánoce už jsou za dveřmi, a tak si čekání na příchod Ježíška můžete zpestřit výletem do Plzně, plavbou po Berounce, originálním zážitkem v lázních na lodi nebo návštěvou Zoo s dárkem pro zvířata. Vyberte si svůj předvánoční víkendový výlet.

Na pražské náplavce najdete Lázně na lodi

Architektonické studio H3T architekti vybudovalo na palubě lodi na Rašínově nábřeží Lázně na lodi. Ty nabídnou na parníku zakotveném na náplavce na úrovni tramvajové zastávky Výtoň finskou saunu s výhledem na Hradčany a s kapacitou 20 osob, hygienické zázemí a vnitřní i venkovní odpočívárnu.

Lázně na lodi fungovaly s kapacitou 10 osob již v roce 2012. Těšily se velké oblibě a tak od loňského roku nabízí větší kapacitu i vyšší komfort. Možná je on-line rezervace na webových stránkách lázní. Lokalita náplavky se v poslední době řadí mezi nejoblíbenější místa pro trávení volného času v celé metropoli a projekt Lázně na lodi nabízí možnost využití tohoto oblíbeného místa i v zimním období.

Lázně na lodi budou od poloviny prosince do jara v provozu každý den od 16 do 23 hodin. Po dohodě je možné, podobně jako minulý rok, Lázně na lodi užívat i soukromě. Milovníci saunování si budou moci vypůjčit od obsluhy sauny ručník i prostěradlo nebo zakoupit drobné občerstvení.

Projeďte se po Berounce na nejstarším přívozu v Čechách

Unikátní plavby v adventním čase si můžete užít na Berounce až do poslední adventní neděle 21. prosince. Historické dokumenty uložené ve Zbraslavském klášteře dokládají existenci přívozu až do roku 1158. Jde o vůbec nejstarší prokazatelně doložený přívoz v Čechách.

Během čtyřicetiminutové plavby na palubě lodi Kazi je k vidění celé údolí Berounky od černošické lávky až k mokropeskému jezu. Šest kilometrů dlouhá trasa je doprovázena výkladem kapitána o doložené historii, třeba o legendárních černošických říčních lázních, ale i o pověstech, které se s krajinou pojí. Pluje se například pod skálou, kde podle pověsti stávalo staroslovanské hradiště Kazín, sídlo Krokovy dcery Kazi. Výklad ovšem odkrývá i zákoutí řeky, kterých by si člověk nevšiml a o jejichž historii se toho běžně ví opravdu málo.

Na přístavišti Mokropsy si můžete u informačního stánku koupit teplou medovinu Foto: Na přístavišti Mokropsy si můžete u informačního stánku koupit teplou medovinuFoto: kudyznudy.cz

Přívoz Mokropsy - Černošice vyplouvá každý den až do 21. prosince od 10 hodin v každou celou hodinu. Poslední přívoz pak startuje v 15 hodin. Další zájemci mohou přistoupit po deseti minutách na zastávce v přístavišti Pláž a půl hodiny od vyplutí z Mokropsů v přístavišti Lipence. Adventní jízdné pro plavbu s výkladem stojí 80,- Kč pro dospělého, děti platí 40,- Kč.  Zvýhodněné rodinné jízdné pro dva dospělé a tři děti vyjde na 150 korun.

Organizátoři upozorňují na nutnost rezervace pro větší počet osob. Loď Kazi si lze rovněž rezervovat i pro speciální osvětové plavby pro školy či plavby na přání s občerstvením.

Náměstí v Plzni žije Adventem

Klasické vánoční trhy se na plzeňském náměstí Republiky budou konat až do 23. 12. Nejkrásnější jsou v podvečer, kdy se tu potkávají známí, mezi dřevěnými stánky se line vůně svařáku a opékaných klobásek, děti zvoní na dřevěné zvoničce na zvonek pro štěstí a na podiu se střídají místní pěvecké soubory.

Na Štědrý den od 11 hodin tu bude k vidění opravdový živý betlém v podání ochotníků ze Starého Plzence. Možná vás ale překvapí ponocný, který bude letos poprvé hlásit ze zvoničky: „Odbila pátá hodina, chval každý duch Hospodina…“. Zkrátka, k pravé ladovské atmosféře Vánoc už chybí jen maličkost – bílé sněhové vločky, které se budou velebně snášet nad historickými střechami domů právě v okamžiku, kdy tam budete i vy.

Na Štědrý den od 11 hodin uvidíte v Plzni opravdový živý betlém  Foto: Na Štědrý den od 11 hodin uvidíte v Plzni opravdový živý betlém Foto: kudyznudy.cz

Nově máte možnost navštívit plzeňské trhy také na přelomu roku po vánočních svátcích a také během Silvestra - od 26. prosince 2014 do 1. ledna 2015. Pouze v Praze a v Plzni si tak můžete dokonale vychutnat sváteční náladu za přispění teplých nápojů, sladkého pečiva a dalších pochutin. Přijďte na náměstí Republiky shlédnout silvestrovský ohňostroj!

Vánoční čas v Zoo v Děčíně bude ve znamení slev nebo vstupů zdarma

Chystáte se před Vánoci do Zoo? Pokud ano, můžete využít slev, které v tomto období nabízí zoologická zahrada v Děčíně. S první přichází již v sobotu 20. prosince, kdy ve speciální akci s názvem Dárečkování poskytne návštěvníkům slevu na vstupném ve výši 50 procent za přinesený dáreček pro zvířata. Ten by se měl skládat především z nejrůznějších dobrot.

Na webových stránkách zoo nejdete vzorové jídelníčky hned pro několik zvířat. Chcete-li udělat dobrý skutek, stačí si jen vybrat vašeho oblíbeného chlupáče nebo opeřence. Obdarovat lze tímto způsobem například medvědy grizzly, mravenečníky, tapíra, papoušky, kopytníky nebo domácí zvířata.

Zoo Děčín  je jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás. Medvědy potěšíte dárkem v podobě ovoce, zeleniny a pudinku v prášku. Foto: Zoo Děčín je jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás. Medvědy potěšíte dárkem v podobě ovoce, zeleniny a pudinku v prášku.Foto: kudyznudy.cz

Přímo na Štědrý den nabízí pak zoologická zahrada vstup do zoo zcela zdarma. Jde o již tradiční akci, kterou rodiny s dětmi rády využívají ke zkrácení čekání na Ježíška. Otevřeno je od 8 do 16 hodin. Stejnou výhodu nabídne Zoo i na Nový rok.

Upozorňujeme jen, že 24. prosince a 1. ledna bude možné navštívit pouze areál Zoo na Pastýřské stěně. Expozice Rajské ostrovy bude uzavřena.

Zdroj: kudyznudy.cz

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz! Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Horoskopy 2017

reklama

reklama