reklama

5 nebezpečí, která vám hrozí při pálení čarodějnic

Noc, kdy se pálí čarodějnice, má magickou moc Foto:
Noc, kdy se pálí čarodějnice, má magickou moc
Foto: Thinkstock

Dnešní noc, při které se pálí čarodějnice, má nejen historické pozadí, ale je také plná čar a kouzel.

Pálení čarodějnic je starobylý a romantický obřad, který má kořeny až ve vzdálených pohanských dobách. Noci z 30. dubna na 1. května se říká také Valpuržina, Filipojakubská nebo Beltine – podle starého keltského svátku. Naši předkové věřili, že se v tuto magickou noc slétají čarodějnice (na košťatech či vidlích namazaných kouzelnou mastí, ale i na kozlu, vlku, černém kocouru…) a ohně na kopcích zapalovali na ochranu před nimi. V tuto noc se stejně jako o Velkém pátku otevírají jeskyně s poklady, ale abyste je spatřili, musíte mít u sebe vedle například svěcené křídy i květ kapradí. Zakopaný pes tkví v tom, že kapradí nekvete, a tak vše nasvědčuje tomu, že nalezením pokladu si patrně finanční situaci nevylepšíme.

A vůbec, dávejte na sebe během čarodějnické noci pozor, bývá totiž záludná, číhají na nás nejrůznější nebezpečenství…

Nebezpečí, že si vás spletou s čarodějnicí

A neberte to nijak hanlivě – čarodějnice nemusí být jen ošklivá jako noc. Rozhodně se v tuto kouzelnou noc nevyskytujte poblíž Petrových kamenů v Jeseníkách. Ty byly totiž za čarodějnických procesů v 17. století považovány za lokalitu, kde probíhají obávané slety čarodějnic. Kromě toho byste u sebe neměla mít kouzelnou mast, která umožňuje létání, a pozor také na znaménko signum diabolicum. Tím se vyznačuje každá čarodějnice, udělá jí ho vždy sám ďábel rohem nebo drápem. Kromě toho čarodějnice nesolí jídlo, tančí pozpátku a nepláčou, nemají totiž slzy.

Článek

Čarodějnice na koštěti Foto:

Proč čarodějnice létají zrovna na koštěti? Důvod je mládeži do 18 let nepřístupný...

Prapůvod pohádkového mýtu leží v praktikách jako z pornografie...

 

Nebezpečí, že se zamilujete

Jak už bylo řečeno, v tuto noc čar a kouzel slavívali Keltové svátek Beltine, což bývala oslava jara, slunce, plodnosti. Zářící ohně měly za úkol očistit každého od podezřelých myšlenek rodících se během pochmurné zimy a dát průchod čisté, opravdové lásce. Ostatně začínal máj, měsíc zamilovaných, lidé se ráno líbali pod rozkvetlými třešněmi, a noc, která tomu všemu předcházela, byla až nebezpečně magická. Což platí dodnes. Zodpovědné zadané ženy raději nebudou v záři ohňů a hvězd okouzleně hledět do očí nezadaným lehkomyslným mladíkům, protože víme, jak takové věci končívají! Myslete na to, že nejste na koncertě v Rudolfinu, ale u ohně v divoké přírodě, kam se mohou stahovat všelijaké existence.

 

Nebezpečí, že se nezamilujete

Nezadané ženy ovšem mnohdy přicházejí k ohňům za účelem seznámení. Filipojakubská noc je dlouhá, ohně pod oranžovým měsícem šlehají do výše a jiskří, pivo a víno teče proudem a romantické paní a dívky sní o lásce. Protože kdy jindy o ní snít, když ne v kouzelnou noc? Jenomže je třeba vzít v úvahu, že pálení čarodějnic se v hojné míře zúčastňují rodiny s dětmi a domácími zvířaty či zvídaví důchodci, kteří to berou jako vítanou příležitost si popovídat a dát si pivo nebo dvě. A tak se může stát, že nebohá mladá žena odejde stejně osamělá, jako přišla… Hlavně nezahořknout. Jak se říká, zítra je taky den.

Článek

Rozmyslete si, než někoho zavrhnete jen proto, že vás pohled na něj hned nerozpálil. Každý nemůže být jako Brad Pitt... Foto:

I nepovedené rande může být užitečné

„Musíte políbit několik žab, než potkáte krásného prince.“ Jistě už jste tohle přísloví také slyšela, takže pokud máte pocit, že pořád jen chodíte na rande se špatnými...

 

Nebezpečí úrazu

Právě nebezpečí úrazu nelze u velikých ohňů podceňovat. I když si po několika skleničkách člověk najednou připadá mladší nejméně o dvacet let, přes oheň v žádném případě neskákejte. Máte-li náhle mraky energie, využijte ji následující den a proveďte doma jarní úklid, to bude daleko rozumnější. Doporučujeme rovněž nezapalovat košťata a nevyhazovat je do výšky, hasiči to nevidí rádi, i když je to starý zvyk. O půlnoci nehledejte na odlehlých místech poklady. Nenajdete nic, ale nachladíte se anebo si způsobíte odřeniny či zlomeniny.

Nebezpečí bloudění

Máte-li prachbídný smysl pro orientaci a chystáte se pálit čarodějnice v lokalitě, kterou příliš neznáte, zůstaňte pokud možno střízliví a bystří, abyste našli cestu domů. V nocích, jako je ta z 30. dubna na 1. května, mají nadpřirozené jevy zelenou. A bludný kořen je jedním z nich. Na první pohled vyhlíží jako běžný půlkruhový kořen vystupující ze země poblíž stromu. Ale není to běžný kořen, nýbrž zákeřný démonický útvar, příbuzný bludičky a divoženky. Číhá na unavené a opilé pocestné, které pak nutí bloudit v kruhu. Ubožáci se potácejí lesem mnohdy dvanáct i více hodin, než je najdou příbuzní či policisté.

Eva Michorová

Horoskopy 2018

reklama

reklama