reklama

7 důvodů, proč zažít pořádný cirkus. Nový cirkus.

Pavla a Katka, dvě akrobatky Foto:
Pavla a Katka, dvě akrobatky
Foto: dvojnasobneneodolatelni.cz

Do cirkusu jsme chodili jako malí koukat na zvířátka a bláznivé klauny. Pro dospělé je tu ale něco úplně nového.

 

 

K výpravě na tak trochu jiné představení nás inspirovaly mladé dámy, co si říkají TeTy. Akrobatky Pavla a Katka propadly kouzlu nového cirkusu natolik, že si založily vlastní soubor. A co jim tedy tak učarovalo?1) Každé představení nového cirkusu je vlastně několik druhů zábavy v jednom. Oproti klasickému cirkusu v něm sice nepotkáte zvířenu, zato vám vezmou dech výrazné kostýmy herců, akrobatické kousky a leckdy vás pobaví i lidová klauniáda.

 

2) Představení nového cirkusu se většinou odehrávají v alternativních prostorech či v létě pod širým nebem. Slovo alternativní ale v tomto oboru nezavání nudou. Tuhle podívanou si sice dopřávají především intelektuálové, jenže dívat se na kejklíře chrlící oheň a skokany na obřích trampolínách nenechají chladným ani Zdeňka Vomáčku od vedle. A ten bude ještě navíc rád, že vyrazil za kulturou.

akrobatky (16) Foto:

3) Nový cirkus je žánr ještě mladší než kupříkladu film. Vznikl teprve v 70. letech minulého století ve Francii, takže je to opravdu módní záležitost.

4) Pro ženy dějová linka, pro muže adrenalin. Takovou kombinaci vám klasické divadlo nebo sport nenabídne.

akrobatky (15) Foto:

5) Ať už to bude vaše první „oťukávací“ rande nebo oslava stříbrné svatby – netradičním výběrem společného programu zazáříte.

6) Dost možná se necháte představením nového cirkusu strhnout natolik, že pocítíte touhu si zkusit trénink na vlastní kůži. Pavla a Katka alias TeTy pořádají vlastní workshopy a nejsou zdaleka jediné. Věřte, že lecjaký profesionální mim má leckdy vymakanější tělíčko než kdejaký sporťák.

akrobatky (1) Foto:

7) Na takových kurzech akrobacie vzniká fyzička i přátelství. Ono když někomu zvedáte zadek do šály na hrazdě několik metrů nad zemí, to je hned jinačí pouto, než když si v hospodě ťuknete půllitry. Jestli jste zvědaví, jak takový nový cirkus vypadá, sledujte jejich VIDEO.

 

Katka a Pavla se rozhodly o příběh svého přátelství podělit prostřednictvím projektu Dvojnásobně neodolatelní, protože na 100 % důvěře je založeno nejen jejich přátelství, ale i jejich netradiční profese. Vzájemně se podržet v životě a na hrazdě je pro ně tím největším symbolem kamarádství.

akrobatky (5) Foto:

Na zmíněných webovkách www.dvojnasobneneodolatelni.cz se dočtete vše o projektu, který vznikl na základě symbolického přátelství čokolády Milka a sušenek Chips AHOY!. Najdete tam příběhy dalších slavných dvojic, které vám dokáží, že jako jednotlivci jsou sice úspěšní, ale teprve spolu nepřekonatelní. Stejně jako čokoláda Milka a sušenka Chips AHOY!

Díky facebookové aplikaci si také budete moci vyzkoušet, jak si stojí vaše přátelství s nejlepším přítelem. Být neodolatelný je paráda. Ale co teprve dvojnásobně neodolatelný?

fb-share-microsite Foto:

Horoskopy 2018

reklama

reklama