reklama

7 úklidových triků, které jsme odkoukali od babiček

Čím déle uklízíte, tím lepší jste. Nikdo od narození neví, jak dostat skvrnu od červeného vína z bílé košile. Takové znalosti si lidé předávají z generace na generaci, dcery se učí od svých matek. Čím více podobných lekcí zažijete, tím snazší úklid budete mít. Nejvíc zkušeností pak má samozřejmě babička. Když ji vyzpovídáte, jistě se o ně ráda podělí.

Některé triky jsme pro vás už sepsali:

úklidové triky stěny Foto:
Zdroj: Thinkstock
Omývejte stěny zdola nahoru

Po nějaké době se na zdech usadí špína a prach. Možná vás překvapí, o kolik více světla budete doma mít, když si umyjete zdi. Vždy však omývejte zdi odspoda nahoru. Může to znít jako bláznivý nápad – dokud to pořádně nepromyslíte. „Pokud myjete stěnu od shora dolů, stékající voda vytváří na špinavé části čisté cestičky, které se pak myjí daleko hůře,“ vysvětluje Katherine Trezisová, majitelka úklidové firmy.

 

Můžete si také vyrobit vlastní roztok na čištění zdí: smíchejte si lžičku levandulového oleje s litrem vody a nalijte směs do rozprašovače. Nastříkejte tuto směs na staré silonky a otřete s nimi skvrny ze zdi. Kromě toho, že se zbavíte špíny, vám budou zdi také krásně vonět.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama