reklama

9 super nápadů, jak letos ozdobit velikonoční vajíčka

9 super nápadů, jak letos ozdobit velikonoční vajíčka Foto:
9 super nápadů, jak letos ozdobit velikonoční vajíčka
Foto: Pinterest.com

Velikonoční vajíčka se dají ozdobit nejrůznějšími způsoby a s pomocí nejrůznějších a téměř neuvěřitelných pomůcek. Třeba pěny na holení. Vyzkoušejte některý z následujících způsobů a vyrobte si letos vajíčka, jaká nikdo jiný mít nebude!

 

I když k Velikonocům stále patří klasická žlutá, červená, zelená a modrá barva, v posledních letech nad nimi vítězí spíše neobvyklé metody zdobení nebo alespoň ozvláštnění v podobě nejrůznějších efektů. Pokud vás už nebaví rozpouštět práškové barvy ve vodě s octem nebo vám tradiční barvení vajec v cibuli připadá trochu fádní, zkuste modernější a trochu netradiční metody, na které často ani nepotřebujete žádné speciální pomůcky.

 

lakovaná vajíčka Foto:

 

Lakem na nehty

Jednodušší už to ani být nemůže. Do skleničky s vodou kápněte trochu laku na nehty (můžete zkombinovat i dvě nebo tři různé barvy).

Do vody s lakem ponořte vejce (celé nebo třeba jen půlku) a nechte zaschnout. Pokud máte obavy z chemikálií, pořiďte si na zdobení vajíček raději veganský lak na nehty.

Foto: goodhousekeeping.com

 

 

 

Barvená zelím

velikonoční vajíčka - barvená zelím Foto:  

 

Možná tomu nebudete věřit, ale tahle krásně modrá vajíčka jsou obarvená jen pomocí červeného zelí. Jestli to chcete zkusit, nakrájejte hlávku červeného zelí na malé kostičky, dejte je do hrnce a zalijte 5 hrnky vody. Přiveďte k varu a povařte 30 - 45 minut. Nechte zcela vychladnout, pak nálev slijte a vmíchejte do něj 4 lžíce octa. Uvařená bílá vajíčka položte do širší nádoby (například pekáčku), zalijte je připraveným nálevem tak, aby se pokud možno nedotýkala, a nechte je v nálevu zhruba 1 - 2 hodiny. Během barvení vajíčka každou půlhodinu otočte. Pak vajíčka vyndejte z nálevu a nechte oschnout. Vajíčka budou nejdříve vypadat trochu vybledle, ale mějte trpělivost. Až oschnou, stane se malé kouzlo - barva ztmavne a bude krásně modrá.  Pokud chcete mít vajíčka v různých odstínech modré, vyndejte některá po hodině, další po dvou hodinách a část jich nechte v nálevu tři hodiny nebo déle, klidně přes noc. Po zaschnutí můžete ještě vajíčka ozdobit jedlou zlatou barvou. Namočte do ní malý štětec a barvu nastříkejte na vajíčka (přejeďte ukazováčkem štětinky na štětci) a nechte opět zaschnout. 

Foto: honestlyyum.com


černobílá vajíčka Foto:

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Černo-bílá

Jsou elegantní a vyrobíte je jen s pomocí permanentního černého fixu. Na vajíčka můžete malovat, co chcete. Nejlepší jsou velmi jednoduché a pravidelné tvary – tenké čáry, proužky, puntíky, mřížka. Výsledek vypadá výborně!

Foto: Obviously Mod

                                                                                                                                                       

Pásková

 

velikonoční vajíčka - washi tape Foto:

Oblíbená dekorační páska zvaná washi tape, kterou seženete v papírnictvích s mnoha různými motivy včetně těch velikonočních, udělá umělce i z těch, kteří nemají vůbec žádné výtvarné nadání. Pásku stačí nastříhat na kousky a nalepit na vajíčka, bílá nebo barevná. 

Foto: goodhousekeeping.com, thatsfestiveaf.com

Tetovaná

velikonoční vajíčka - tetovaná Foto:

Nejtěžší, co vás u téhle techniky zdobení čeká, je asi uvaření vajec natvrdo. Krásné obrázky na vejcích jsou vytvořené pomocí dočasného tetování. Seženete ho v papírnictvích, obrovský výběr nejrůznějších motivů je na internetu, pokud si zadáte do vyhledávače slovo tetovačky. Obrázky stačí vystřihnout, přitisknout na uvařené vajíčko, potřít vlhkým hadříkem a po chvíli vrchní vrstvu tetovačky opatrně odloupnout. 

Foto: uncommondesignsonline.com

Ovocná a zeleninová

ovocno-zeleninová vajíčka Foto:                                                                                                    Foto: goodhousekeeping.com

Tahle vajíčka ozdobená jako oblíbené ovoce se budou dětem líbit. Vše, co potřebujete, je štětec, akrylové barvy, černý fix, zelený papír a tavná pistole. Vajíčka nejdříve namalujte pomocí štětce různými barvami – oranžovou jako mrkev, žlutou jako ananas, červenou jako jahodu apod.). Po zaschnutí je domalujte černým fixem a pomocí tavné pistole na ně přilepte papírové lístky vystřižené ze zeleného papíru.

Pěnová

lakovaná vajíčka 1 Foto:                                                                                                      Foto: craftymorning.com

Letošním hitem v barvení vajíček je metoda, která využívá pěnu na holení nebo šlehačku. Postup je takový, že pěnu nastříkáte v silnější vrstvě do čtvercové nebo obdélníkové nádoby s rovným dnem, povrch uhladíte a pocákáte jednou nebo několika různými potravinářskými barvami smíchanými s pár kapkami bílého vinného octa. Barvy s pěnou lehce promíchejte pomocí špejle, do pěny položte natvrdo uvařená nebo vyfouknutá vejce a celá je v barevné pěně obalte. Pak je položte na plech pokrytý papírem na pečení, nechte 20 minut zaschnout, omyjte ve studené vodě a nechte uschnout na papírové utěrce.

smajlíková vajíčka Foto:

                                                                                                                                                                                                    Smajlíková

Ideální způsob, jak „donutit“ teenagera, aby s vámi zdobil vajíčka. Nejdříve je nabarvěte a po zaschnutí pomocí fixů ozdobte Smajlíky.

Foto: Studio DIY

 

                                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                 

Ubrousková

ubrousková vajíčka Foto:                                                                                                    Foto: FTV Prima/Martin Mol

Opravdu krásné kraslice se dají vytvořit s pomocí takzvané ubrouskové techniky zvané découpage. Potřebujete na ni hlavně speciální lepidlo na découpage, které seženete v papírnictví nebo v hobbymarketu, a ubrousky s velikonočními motivy. Důležité je lepit na vajíčko pouze vrchní vrstvu ubrousku (většina ubrousků má tři vrstvy, některé mají jen dvě) a na štětec s lepidlem moc netlačit, aby se tenký ubrousek nepotrhal.

Na celý postup se podívejte ve videu:

 

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

VV hlavní Foto:

Velikonoční vajíčka: Ozdobte je letos úplně jinak!

Nazdobit velikonoční vajíčka zvládnete třeba i s pomocí šlehačky!

Článek

Velikonoční stromečky Foto:

Velikonoční stromečky: Tradice, která stojí za vyzkoušení

Spousta lidí zdobí stromky na svých zahradách o Velikonocích barevnými vajíčky. Aniž možná tuší, že i velikonoční stromečky mají svou historii a tradici.

Horoskopy 2018

reklama

reklama