reklama

Adventní trhy: Ta pravá vánoční nostalgie

Krásné vánoční trhy jsou i v německém Frankfurtu Foto:
Krásné vánoční trhy jsou i v německém Frankfurtu
Foto: Thinkstock

Naordinujte si v předvánočním shonu alespoň na jeden den pohodu a nechte se okouzlit pohádkovou atmosférou některého z adventních trhů. Odvezete si ty nejkrásnější vzpomínky. Vyjet za zážitky můžete i dál, třeba k našim sousedům, kteří mají výzdobu a pořádání vánočních trhů opravdu v malíčku.

Vídeň: Proslulá královna Vánoc láká nespočet Čechů

Kdo by neznal tradiční trhy před historickou budovou radnice (právě ty jsou největší a míří sem nejvíce turistů). Ale na trhy ve Vídni narazíte v podstatě na každém kroku.

V případě, že milujete romantiku a rádi se vracíte zpátky v čase, zamiřte do zámeckého parku s velkolepým zámkem Schönbrunn. Silueta půvabné císařovny Sisi se bude vznášet všude kolem vás a bude vám průvodkyní po celou vaši návštěvu. V době, kdy na letní rezidenci Habsburků začne padat soumrak, zámecké nádvoří rozzáří statný vánoční strom spolu s vyzdobenými krámky. Poručte si oblíbený glühwein v keramickém hrnečku a přivezte si ho domů jako skvělý suvenýr.

Vídeň Foto:

Do Vídně to není daleko a adventní výlet stojí za to                                                   Foto: Thinkstock

Mariazell: Největší adventní věnec, Alpy a hrůzu nahánějící „běh čertů“

Vypadnout z ruchu města do zasněžených Alp, to je dokonalý lék na předvánoční stres a shon. Zamiřte do malebného městečka s impozantním kostelíkem, nespočtem stánků a s největším adventním věncem na světě, velkolepou perníkovou chaloupkou, na kterou padla sladká tuna perníčků a především s tradičním během čertů známým jako Krampuslauf, který se koná každý předvánoční večer. Řeč je o jednom z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě – Mariazell.

slevomat Foto:

Čerti v Mariazell opravdu nahánějí hrůzu                                                               Foto: Slevomat.cz

Musíme vás také upozornit, že místní čertovská veselice nemá s tradicí českého Mikuláše opravdu nic společného. Městem se ve večerních hodinách proženou čerti v opravdu autentických maskách, jež mohou nahnat hrůzu i vám, a to i když dávno nejste školou povinní. Jejich průvod opravdu nelze přeslechnout, natož přehlédnout. Součástí jsou alegorické vozy se světelnými efekty, hořící rohy a řinkot řetězů. Pokud máte pro strach uděláno, neváhejte se stát svědky tohoto čertovského běsnění.

Vánoční Budapešť umí okouzlit

Adventní trhy mají hlubokou tradici i v hlavním městě Maďarska. Turisty nadchne adventní kalendář na náměstí Vörösmarty, živý betlém, nespočet místních pochutin a především atmosféra celé metropole. Prožít eurovíkend v Budapešti slibuje nespočet zážitků a úžasných scenérií. Gigantická budova parlamentu u břehu Dunaje, kouzelná Rybářská bašta nebo termální lázně – na takový vánoční zájezd budete ještě dlouho vzpomínat.

Budapest Foto:

Z Budapešti si můžete přivézt tradiční vánoční dekoraci z citrusů                                     Foto: Thinkstock

 

Kam ještě za adventními trhy

V Drážďanech můžete navštívit nejstarší vánoční trhy v celém Německu. Velmi působivé jsou také v Norimberku, kde celé město dýchá a pulzuje vánočním kouzlem.

Co se týká našich slovenských sousedů, rozhodně nevynechejte jarmark v Bratislavě. Je bezkonkurenčně nejkrásnější.

Nesmíme zapomenout ani na naše adventní trhy. Zamilujete se do Prahy, Brna, Olomouce nebo Plzně. Ale i menší, lokální trhy mají jistě své kouzlo a celkově komornější nádech.

 

Anketa

Jezdíte na adventní trhy?

 

Abychom vám adventní čas ještě více zpříjemnili, máme pro vás Adventní Prima soutěž s cenami v celkové hodnotě 60 000 Kč! Všechny informace najdete ZDE.

len

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama