reklama

Animovaný dort: Tohle jste ještě neviděli!

Dort je jako animovaný film Foto:
Dort je jako animovaný film
Foto: etapes.com

Jestli jste už někdy hledali na internetu obrázky sladkých dortů, tak víte, že se dají z korpusu, krému a dalších dobrot vytvořit neuvěřitelné věci. Ale to, co vám ukážeme, jste asi ještě neviděli.

 

Alexandre Dubosc je francouzský umělec, který dokáže ohromit svět plný moderních technologií i sto let starým vynálezem. Jednu z nejstarších forem animace, takzvaný zoetrope (předchůdce kinematografu) využil totiž velmi netradičně – při výrobě dortu s pomocí čokolády, sladkého popcornu a dalších sladkých surovin. Budete tak moci sledovat doslova s otevřenou pusou zábavnou animaci.

 

Podívejte se na detaily dortu:

1 Foto:

 

 

Dubosc se zaměřil i na ty nejmenší detaily, které měl dokonale promyšlené. Když se dort roztočí, uvidíte praskající plamínky ohně, nad kterými se žhaví a praská kukuřice, talíře plnící se popcornem nebo oživlé logo kapely Rolling Stones požírající popcorn z talířů. 

Pohodlně se usaďte, animovaný film začíná. A kdo vydrží až do konce, uvidí překvapení:)

A tady je umělec se svým dalším animovaným dortem:

weekend.levif.be Foto:                                                                                                               Foto: weekend.levif.be

 

Mohlo by se vám taky líbit:

Článek

Sladký dort si můžete klidně srolovat Foto:

Rolovaný dort aneb sladká roláda trochu jinak

Klasický dort se dělá z kulatého korpusu, který prokrojíte, promažete krémem a opět sestavíte. Tenhle dort je taky kulatý, ale dělá se úplně jinak – jako roláda.

Článek

Zebra venku, zebra i uvnitř Foto:

Sladká zebra: S tímhle dortem budete za hvězdu

V dnešním díle si ukážeme další možnost, jak vytvořit zajímavou kresbu v korpusu. Je to opravdu lehké a opravdu efektní. Zkuste si s námi udělat zebru.

Článek

Jsou doslova k sežrání Foto:

Mimoňové jsou zpět: Sladcí a na dortu!

Žluté postavičky v modrých kalhotkách, které se skoro pořád chichotají a ze všeho nejvíc milují banány, si oblíbil celý svět. 25. června bude mít premiéru už třetí díl...


Horoskopy 2018

reklama

reklama