reklama

Balení vánočních dárků: Zkuste to letos jinak

Dárek se dá zabalit i jinak, než jen do ozdobného papíru s mašlí Foto:
Dárek se dá zabalit i jinak, než jen do ozdobného papíru s mašlí
Foto: Thinkstock

Vánoční dárky svým blízkým dáváte z lásky. Přistupujte tak i k jejich balení. Stejně, jako šaty dělají člověka, tak kreativní obal zase dárek. A z hezky zabaleného dárku bude mít obdarovaný dvojnásobnou radost.

Přijdou vám balicí papíry z obchodu tak trochu infantilní a z té barevné změti odstínů a motivů vám jde hlava kolem? Stavte se v papírnictví pro obyčejný hedvábný papír, nebo papír, kterým se vystýlají krabice s cukrovím, a zabalte do něj dárečky. Když k bíločervenému provázku připojíte kousek větvičky, přidáte rolničku a třeba i nějakou tu vánoční hlášku, uvidíte, že dříve nudný papír, o který byste zájem nikdy neprojevili, najednou vynikne nad všemi. A navíc (u)šetříte (přírodu)!

Tip: Obyčejný papír můžete ozvláštnit i kouskem jutoviny, k mašli klidně přivažte i kousek aromatické skořice, uvidíte, co s výsledným efektem tyto maličkosti udělají.

3b41473afe50d87c662ce2d692c1d3cb Foto:

                                                                                                                   Foto: pinterest.com

 

I staré noviny mohou být opět v kurzu

Rozprostřete si před sebe novinový papír, červenobílý provázek a z archu tvrdého papíru vystřihněte jmenovku, prokousněte ji děrovačkou, a pokud si budete chtít hrát, můžete jméno obdarovaného poskládat z vystřižených písmenek (jako když někomu posíláte anonym). Vypadá to víc, než dobře.

abd73cc2f4241787e6db01b948653cab Foto:

                                                                                                         Foto: pinterest.com

 

Něco pro hračičky

Děti, ale třeba i partnera, který rád sbírá angličáky, určitě překvapíte, když jako součást obalu použijete další malý dárek. Hlavní darovanou věc zabalte do klasického papíru bez motivu. A pak už si jen pohrajte s tím, jak naaranžovat menší dárek. Přidejte třeba vystřižený pásek z černého archu, na který za pomoci bílé tužky přikreslíte dělící čáru jakou má vozovka. A to nejlepší na konec - připevněte na silnici auťák (pomocí izolepy nebo trochy lepidla).

mama it Foto:

                                                                                                                         Foto: mama.it

Obal jako dárek

Na spoustu dárků, třeba knížek, telefonů nebo tabletů, se dají sehnat krásné a originální obaly. Stačí trochu zapátrat po internetu. Ušetříte si práci s balením a dáte vlastně dárky dva - obsah a krásný obal.

decente.cz Foto:                                                                                                                    Foto: decente.cz

 

 

Podívejte se i na další jednoduché a přitom krásné nápady:

I obyčejný bílý papír vypadá krásně, když přidáte pár barevných doplňků. Foto:

 

 

Jedlé dárky nikdy nezklamou

Neustále tápete, jakou maličkost připojíte k hlavnímu dárku, co máte pro babičku, dědu, máti nebo tatínka? Vsaďte na chutnou maličkost ukuchtěnou z lásky. Tato jedlá pozornost nestojí moc a když ji zabalíte s nápadem, tak vypadá na jedničku.

 

deliciousmagazine co uk Foto:                                                                                                   Foto: deliciousmagazine.co.uk

Pomerančová marmeláda

Tyto oranžové citrusové plody jsou právě teď za akční ceny. Uvařte nejenom sobě, ale i vaší kamarádce nebo sestře nefalšovanou marmeládu z pomerančů. Uzavřete ji do sklenice, víčko ozdobte krajkou a převažte rudou mašlí. K jmenovce můžete rovnou připojit i recept!

Něco pro milovníky sýrů

Hodí se k vínu a jednotlivé sýrové trojúhelníčky spolu s cibulkou a kořením ve zlatavém nálevu vypadají lákavě. A to nemluvíme o tom, až vaši blízcí ochutnají. Vsaďte na líbivou sklenici s výklopným uzávěrem a připojte informaci, že tahle delikatese byla vyráběna jak jinak, než s láskou.

 

e5550a8d98af70d6b06f149d435f62cc Foto:

 

 

Domácí likér i s dávkováním

Ženy bývají milovnicemi sladkých likérů. Jestli vaše kamarádka ráda občas popíjí vaječný koňak nebo čokoládový likér, tak jí udělejte radost dárkem v podobě lahvinky této sladké dobroty. Vyberte hezkou láhev s nevšedním tvarováním a na štítek připojte i správné dávkování.

                                                                                                                                                         A tady je další inspirace:

Článek

Jedlé dárky ženy Foto:

Jedlé dárky: Laskominy, které potěší každého

Vlastnoručně vyrobené dárky dělané z láskou a navíc chutné potěší každého.

-lz-

Článek

Spousta krásných vánočních dárků se dá připravit během jednoho odpoledne Foto:

Originální dárky na poslední chvíli

Dárky k Vánocům patří a udělat někomu radost můžete i drobnostmi a maličkostmi, které nezatíží vaši peněženku, ale o to víc pohladí na duši. Pokud vaše inspirace a dobré...

Horoskopy 2018

reklama

reklama