reklama

Bílá, hořká nebo oříšková - která čokoláda je vaše krevní skupina?

Češi vnímají krevní skupinu zpravidla jen jako informaci potřebnou v případě transfuze, ale co když nám může prozradit i něco o našich chutích a povahovém založení?

S trochou nadsázky si to můžete sami vyzkoušet. Znáte svoji krevní skupinu? A sedí na vás typ čokolády, na které si nejraději smlsnete? Potom můžete zkusit i svoje blízké obdarovat čokoládou na míru jejich "krevnímu vkusu". Podle autorů knihy Psychologická typologie krevních skupin Toshitaka Nomiho a Alexandera Beshera můžeme z vlastností červených krvinek vyčíst psychologickou charakteristiku člověka nebo doporučenou stravu.

Čokoláda pro alergiky 3 Foto:
Pro "nulu" jsou čísla důležitá – minimálně 70% podíl kakaa

Krevní skupinu 0 má v Čechách asi 30 % lidí [1]. Jsou považováni za "masožravce" a jejich předky byli pravděpodobně původní keltští obyvatelé Evropy. Bojovní a odvážní lidé, kteří nikomu nic jen tak nezbaští. Když už je náhodou přemůže chuť na sladké, musí to být pořádné "maso", tedy kvalitní čokoláda s vysokým podílem kakaové sušiny a kakaového másla. Lidi s krevní skupinou 0 není radno podceňovat. Spolehněte se raději na pořádně tmavou čokoládou z kvalitních surovin – hodí se třeba nová tenká 70% hořká čokoláda Carla. Tito lidé jsou vášniví, dokážou si užívat života, na druhou stranu jsou velmi žárliví a ješitní. V potravinách by měli omezovat mléčné výrobky, což je další důvod, proč dát před mléčnou přednost tmavé hořké čokoládě.

[1] http://www.bloodbook.com/world-abo.html

Horoskopy 2018

reklama

reklama