reklama

Bylinky pro děti: Víte, které jim prospějí a neuškodí?

I když jsou bylinky zdraví prospěšné, některé jsou pro malé děti nevhodné Foto:
I když jsou bylinky zdraví prospěšné, některé jsou pro malé děti nevhodné
Foto: Thinkstock

Bio a přírodní produkty jsou stále populárnější a pozvolna se tak vracíme k metodám a osvědčeným receptům našich prababiček. Vše má ale samozřejmě své meze. Víte, jaké bylinky používat v těhotenství, u malých miminek nebo starších dětí?

Těhotenství a období kojení

Přestože jsou bylinky povětšinou léčivé, v období těhotenství a kojení tomu tak být nemusí a nevhodná konzumace nadměrného množství či některých druhů bylinek může být pro vývoj plodu škodlivá a vést až k potratu. V období těhotenství je dobré omezit zázvor, šalvěj, celerovou nať, levanduli a skořici.

„V době kojení omezte mátu peprnou, která může zabránit tvorbě mléka. Chuť mléka pak může negativně ovlivnit česnek a projímavý účinek může vyvolat aloe vera. Naopak dobré je v době kojení pít fenyklový čaj, který předchází nadýmání miminka a zároveň podporuje tvorbu mléka. Podobně pozitivně jako fenykl funguje kmín, koriandr a anýz,“ radí laktační poradkyně Hana Hutlová z Proděti.cz.

 

 

Bylinky v dětské stravě

Při zavádění pevné stravy buďte s používáním bylinek opatrné. „Obecně platí, že v malém množství můžete používat bylinky, které jste konzumovala v době kojení. Také vsaďte raději na tradičnější místní bylinky, jako je petrželka či kopr. V omezeném množství můžete použít tymián, který je skvělou dezinfekcí střev. Rozmarýn je již velmi aromatický a je třeba ho používat opatrně, stejně tak jako majoránku či oregano. Tyto bylinky se doporučují až pro starší děti, zhruba od 3 let,“ doporučuje Hana Hutlová.

Článek

7 (ne)obyčejných bylinek Foto:

7 (ne)obyčejných bylinek pro vaše zdraví i krásu

Zapomeňte na pilulky. Pomoc může být mnohem voňavější a chutnější – bylinková.

 

Péče o dětskou pleť s pomocí bylinek

Také v péči o dětskou pokožku velmi záleží na věku dítěte. Přestože u malých dětí se doporučuje spíše neparfemovaná kosmetika, bylinky zde nebývají na škodu. Používejte však výhradně kosmetiku s bylinkami určenou speciálně pro děti. Skvělé jsou měsíčkové koupele a mastičky či konopné a levandulové krémy.

Článek

Jedna z těchto bylinek má doslova zázračné účinky na lidské zdraví a dlouhověkost Foto:

Klíč k dlouhověkosti? Obyčejná bylinka, kterou všichni známe

Ještě že je tato středomořská bylinka tak snadno dostupná v každém zahradnictví či lepším květinářství. Chcete-li se dožít vysokého věku, zařaďte ji co nejvíc do svého...
Horoskopy 2018

reklama

reklama