reklama

Čarování s bylinkami: Které vám přivolají lásku, krásu a které posílí paměť?

Čtyřlístek přivolává nejen štěstí, ale i lásku Foto:
Čtyřlístek přivolává nejen štěstí, ale i lásku
Foto: iStock

Přečtěte si rady zkušené kartářky Helen Stanku. V kraji kde, vyrostla, měli moudrou ženu, které nikdo neřekl jinak než „naše bába“. A právě od ní se naučila mnoho o bylinkách a magii...

Našli jste svůj první čtyřlístek? 

O síle jetele a jeho ochranných účincích se vědělo leccos i u moudrých druidů. Naše bába radila dát čtyřlístek do boty lidem, kteří hledali lásku. Zatím je vždy zavedl správným směrem.

Tehdy ještě nebyly mobilní telefony, a tak jsme si museli vystačit s chmýřím z pampelišek. Stačilo chmýří fouknout tím směrem, kde se nacházel objekt našeho zájmu, a on se už brzy ozval.

Na krásu naše bába radila, ať si přivstaneme brzy z rána a omyjeme si obličej v rose z konvalinek.

Malé, ale mocné

Ohromnou moc má i malá a léčivá bylina popenec obecný se svými drobnými modrofialovými květy. Naše bába mě učila, zatím co jsme se spolu brouzdaly vysokou trávou, že je třeba pozorně sledovat, kam a po čem šlapeme. Ukázala mi nenápadný modrofialový kvítek a řekla, že ty nejméně nápadné květinky mívají největší sílu. Utrhla několik stonků popence a uvila z nich věnec. Byla jsem zvědavá, proč to dělá. Věnec z popence podporuje jasnovidnost a probouzí parapsychologické vlastnosti, kdysi se s ním dokonce  léčily otravy olovem a chránil lid před morem. Kytice popence ve váze chránila domov a celou rodinu od zlého.

Stejně tak kouzelná je něžná kytička maceška trojbarevná. Ta přináší prorocké sny a chrání spící před nočními děsy a navrací duševní klid.

vlčí máky Foto:                                                                                                                     Foto: iStock

 

Láska přivolaná vlčími máky

Až budou kvést vlčí máky, pár květům otrhejte jejich červené plátky a usušte je. Vyčkejte, až bude větrný den. Každému plátku sdělte, jaký by váš budoucí miláček měl být. Poté dovolte větru, aby sebral vaše plátky. Adresáta už najdou.

Zapomínáte? Zkuste bez nebo pelyněk

Pokud si chcete posílit paměť, trhejte po dobu sedmi dnů vždy večer po jednom květu černého bezu a říkejte si při tom, jak skvělou máte paměť. Trochu květů rozemelte mezi prsty, potřete si jimi čelo, několik schovejte pod polštář a trochu vhoďte do ohně.

Květy pelyňku zase pomohou navázat kontakt s bytostmi z jiných světů. Stačí květy vysušit a potom pálit v kadidelnici na uhlíku. Tyto květy také pomáhají harmonizovat čakry, zlepšují soustředění a posilují funkce mozku.

Autorka: Helen Stanku

Kartářka Helen Stanku Foto:

 

Kartářka Helen Stanku pochází ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o kartářky, mágy a vědmy a kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra. Podle Helen je dobré se s kartami spřátelit. Karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou. „Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energii člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás. Žádný výklad není zbytečný. Lidem vždy ve správný moment dojde, co jim chtěly karty říct,“ tvrdí Helen Stanku. Více najdete na www.kartarkahelenstanku.cz.

 Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

petrklíč Foto:

Chcete zbohatnout? Zkuste to pomocí rostlin a lidové magie

Pokud vám neustále chybějí v kapse peníze a hledáte návod, jak je rozmnožit, vzpomeňte si na rostliny a jejich magii.

 

Článek

Akne se nejčastěji objevuje v oblasti obličeje Foto:

Příroda ve službách krásy a zdraví: Zatočte s pupínky bez chemie

Kůže vypovídá o stavu vnitřních orgánů. Když chcete úspěšně léčit akné, nestačí ošetřovat pokožku zvenku, je potřeba vyčistit celé tělo. Odvary, obklady, čaje a jiné další...


Článek

Vyznáte se v bylinkách?  Foto:

OTESTUJTE SE: Vyznáte se v bylinkách?

Bylinky jsou zízrak přírody, který funguje již po tisíce let. Tak proč se jejich účinkům bránit?

Článek

7 (ne)obyčejných bylinek Foto:

7 (ne)obyčejných bylinek pro vaše zdraví i krásu

Zapomeňte na pilulky. Pomoc může být mnohem voňavější a chutnější – bylinková.

Horoskopy 2018

reklama

reklama