reklama

Běží přes celou zemi a říká: „Obětavost Čechů mě překvapuje!“

Český Forrest Gump proběhl i Boubínem Foto:
Český Forrest Gump proběhl i Boubínem
Foto: poslednikousek.cz

Bolí ho svaly, každé ráno se mu těžce vstává. Přesto běží dál. Jiří Gruntorád už má za sebou více než polovinu ze své dlouhé cesty napříč zemí. V rámci projektu Poslední kousek zdolává stovky kilometrů, aby doručil poslední kousek čokolády své výjimečné osobě. V průběhu cesty se snaží k neobyčejným činům inspirovat také širokou veřejnost. Aby nabízeli pomoc lidem, kteří je o ni požádají. Pomozte i vy Jirkovi!

Jirka svou cestu s posledním kouskem započal v úterý 5. května na jedné z pražských náplavek. Od té doby už překonal nejedno dlouhé stoupání, běžel v hustém dešti i ve vyčerpávajícím vedru. Běží každý den a z Prahy se přes Plzeňsko a Jižní Čechy dostal až do Liberce. Nejčerstvější Jirkovy stopy můžete v současnosti objevit na jeho cestě k úpatí krkonošských hor.

Fandí a pomáhají lidé z celé republiky

Každodenní fyzická zátěž se však, jak se zdá, vyplácí. Lidé Jirkovi nabízejí pomoc a v jeho činu ho podporují prostřednictvím sms zpráv a sociálních sítí. V několika případech se za ním sjeli i ze vzdálenosti několika desítek kilometrů jen proto, aby si s Jirkou zaběhli jeden z úseků jeho trasy. Ti, kteří si netroufli na společný běh, si na www.poslednikousek.cz našli, kde se právě nachází a přišli jej povzbudit hlasitým fanděním. Kromě toho mu také nabídli společný oběd ale i svezení autem, zapůjčení kola či kolečkových bruslí. Díky tomu si mohl alespoň na chvíli odpočinout od vyčerpávajícího běhu.

Beroun Foto:

Inspirujte se neobyčejným činem

Odvážný běžec Jiří Gruntorád putuje přes celou Českou republiku v rámci projektu Poslední kousek, za jehož vznikem stojí čokoláda Milka. Jeho cílem je zjistit, do jaké míry jsou Češi ochotni se dělit o věci běžné i vzácné s lidmi v jejich okolí. Sám Jirka běží pro svého bratra, který mu velmi pomohl v době, kdy se musel potýkat se špatnými prognózami lékařů. Celých 700 km Jirka zdolá proto, aby bratrovi doručil svůj poslední kousek čokolády. Ten je tím nejcennějším z celé tabulky a se slovy „díky za vše, brácho“, mu jej předá v úterý 28. května v Hodoníně.

Zapojte se i vy a nabídněte běžci pomoc v blízkosti vašeho bydliště. Informace o trase a o tom, jak běžci nabídnou pomoc, najdete na www.poslednikousek.cz. Poodhalte svou jemnou stránku a dokažte, že vám osud druhých není lhostejný. Na stejné webové adrese můžete svůj poslední kousek čokolády poslat i vy někomu výjimečnému ve vašem životě.

Horoskopy 2018

reklama

reklama