reklama

Chyby při praní prádla. Neděláte je náhodou také?

Chyby při praní prádla. Neděláte je náhodou také? Foto:
Chyby při praní prádla. Neděláte je náhodou také?
Foto: thinkstock.com

Máte pocit, že o praní prádla víte všechno? Možná vás vyvedeme z omylu.

Člověk by si řekl, že na praní prádla nic není. Dá se jen do pračky a zapne se. Ale neděláte náhodou jednu z následujících chyb? Pokud totiž ano, je dost možné, že výsledek praní nebude nikdy takový, jaký by měl být.

Používáte moc pracího prášku

Pokud máte pocit, že čím více pracího prostředku použijete, tím lépe se prádlo vypere, jste na omylu. Docílíte pouze toho, že se vytvoří více pěny a paradoxně se v záhybech oblečení začnou shromažďovat nečistoty.

Zipy a knoflíky

Dbejte na to, aby ve chvíli, kdy dáváte prádlo do pračky, byly zipy zapnuté a všechny knoflíky naopak rozepnuté.

Článek

Jestli hledáte prášek či gel, který by vaše prádlo dokonale vypral a nezpůsobil alergii, zkuste si ho vyrobit  Foto:

Vyrobte si doma: Levný a ekologický prací prášek nebo gel

Prát můžete i za pár korun a bez alergií. Ukáže vám to Alena Thomas, autorka úspěšné knihy Děláme si to doma sami.

Používáte moc bělidla

Bělidla narušují struktury látky a tím pádem může docházet k rychlejšímu opotřebení a zničení vašeho oblíbeného kousku. Lepší než bělidlo je použít citronovou šťávou.

Praní plavek v pračce

Plavky, sportovní prádlo a jiné kusy oblečení z elastického materiálu nebo spandexu by se nikdy neměly prát v pračce. Správně byste je měli prát v ruce, pouze ve studené vodě. Jedině tak je zaručeno, že vám plavky dlouho vydrží.

Polštáře a přikrývky perete pouze jednou

Pokud nedáváte vaše peřiny a polštáře do čistírny, ale perete je sami v pračce, perte je vždy dvakrát. Jednou klasicky s pracím prostředkem a podruhé je nechte vymáchat pouze ve vodě. V polštářích se může udržovat pěna, tudíž druhé máchání zaručí dokonalé vyprání.

Perete moc věcí najednou

Chápeme, že praní není žádná velká zábava a chcete ho mít co nejrychleji za sebou, ale snažte se vaší pračku nepřeplňovat. Nejenže prádlo se lépe vypere, ale zabráníte tím i případnému poničení vaší pračky.

Používáte zbytečně drahé přípravky

Kupujete ten nejdražší prací prášek, aviváž a různé další vůně, aby vaše prádlo bylo co nejvoňavější a nejnadýchanější? Možná zbytečně vyhazujete peníze. Spoustu z toho můžete nahradit věcmi, které máte doma. Soda a citronová šťáva např. skvěle bělí.

Nevěnujete pozornost samotné pračce

Také milujete vůni čerstvě vypraného prádla? A jak je čisté a vůbec takové svěží. Podívali jste se ale někdy pozorně dovnitř a do záhybů okolo těsnění. Možná budete překvapení, co všechno tam najdete. Prací prostředky a špína se v pračce usazují. Je tudíž potřeba ji jednou za čas vyčistit, abyste zajistili její správné fungování.

-mč-

Horoskopy 2018

reklama

reklama