reklama

Čím delší, tím lepší: Proč my ženy milujeme seriály?

Tak rychle, abych nepropásla ten 147. díl... Foto:
Tak rychle, abych nepropásla ten 147. díl...
Foto: Thinkstock

Muži preferují celovečerní filmy, kdežto my ženy raději přepneme na oblíbený seriál, kde se to emocemi a vztahovými propletenci jenom hemží. Co nám nekonečné seriály dávají a které patří mezi naše srdcovky?

Relax a uvolnění

Práce, děti, domácnost a starosti. Kolotoč povinností se začíná roztáčet ve chvíli, kdy nám zazvoní ráno budík. A dá se říci, že během celého náročného dne se všechny těšíme na okamžik, až se pohodlně uvelebíme do křesla a pustíme si televizi. A třeba v ní právě půjde náš oblíbený seriál.

Je skvělé se alespoň na necelou hodinku oprostit od každodenních starostí a mrknout se do života někomu jinému. Potvrzuje to i Jana (36): „Dá se říci, že jsem seriálový maniak. Dokázala bych se dívat klidně i na tři díly v kuse. Doma proto máme hned dvě televize, bez romantických seriálů ze života by mé večery byly pusté a prázdné. Je to něco jako můj denní rituál. Koukání na bednu, světlo aromatické svíčky a hrnek mátového čaje s citronem.“

Útěk do pohádky aneb Tady je možné cokoli

Co nás ženy tak láká na romantických seriálech? Můžeme se vžít do role hlavní hrdinky, prožívat s ní vše, co jí osud přináší, a přemýšlet, zda tím pravým bude tmavovlasý sympaťák odvedle nebo blonďák s čtveráckým úsměvem. Mysl a fantazii pustíme na špacír a můžeme se nechat unášet na obláčku snění. Právě v tuto chvíli totiž můžeme být úspěšné, zamilované a šťastné.

Říkáte si, že takové snění stejně nikam nevede? Omyl! Spřádání snů je pro dobrou psychickou kondici stejně důležité jako pestrý jídelníček pro naše tělo. Není nadto pochutnat si u zábavného seriálu na ovocném salátu. Lepší kombinaci tělu nemůžete dopřát – vaše psychika i fyzická schránka zazáří porcí vitality.

Článek

Keep smilling Foto:

Zbavte se stresu, jako to dělají ve světě

Dnešní doba klidu moc nepřeje. Jestli se i vy večer co večer převalujete v posteli a přemýšlíte, jak máte všechno stihnout a zvládnout, zkuste nové způsoby relaxace. Třeba...

Je tam všechno, co chceme vidět

Láska, smích, nenávist i pláč. My ženy prostě toužíme po emocích a scenáristé to moc dobře vědí. Omamný koktejl citů a pocitů je natolik koncentrovaný, že si na něj prostě s radostí vybudujeme závislost.

 

Vyzpovídaly jsme ženy a víme, jaké seriály se jim zapsaly do srdce!

„Nedám dopustit na fenomenální Zoufalé manželky, můžu se na ně dívat pořád dokola. Kamarádky z předměstí, které žijí své na první pohled dokonalé životy, jsou mým lékem na splín. Vždycky jsem spíše preferovala české seriály, ale Wisteria Lane se Susan,Gabrielle, Lynette a Bree mi zkrátka přirostla k srdci. Navíc si z každého dílu mohu něco vzít. Poučný úvod i závěr mi mnohdy vžene slzy dojetí do očí nebo mě pobaví svojí trefností.“ Klára, 33 let

Nerozlučná parta – Zkrátka Přátelé

„Už jsem viděla stovky seriálů, ale klasika je prostě klasika. Kdybych měla ocenit ten nejlepší seriál, který mi při večerech dělal společnost, vyhráli by to Přátelé na celé čáře.“ Marie, 38 let

Nevšední prostředí primáckých seriálů: S nimi nuda na podzim nehrozí!

Lezavý podzim si to s elánem naštrádoval mezi nás a tak nezbývá nic jiného, než toto období s úsměvem přečkat. Proč si k tomu nepustit nějaký seriál?

Vinaři

Podmanivá příroda, chuť hroznů, vína, hřejivé paprsky slunce, táhnoucí se vinice a sklípky na každém kroku. Říká se, že ve víně je pravda, ale jaký život vlastně vedou ti, kteří stojí u zrodu lahodného moku? Sledujte jejich osudy každou neděli na Primě.

Článek

Vinaři - Dopravní kontrola Foto:

VIDEO: Nejlepší hlášky seriálu Vinaři. Budete se smát!

Pusťte si už teď sestřih nejlepších hlášek seriálu Vinaři. Od 31. 8. jich vás na Primě čeká v každém díle mnohem víc.

 

Svatby v Benátkách

Toužíte po lásce, romantice a pořádné dávce humoru? Pojďte se zamilovat i zasmát zároveň. Velká láska na vás nečeká jen v proslulých italských Benátkách, které pojí stovky mostů, ale i v těch našich, nad Jizerou.

Článek

Svatby v Benátkách: Filip Blažek, Alice Bendová, Petra Hřebíčková Foto:

Svatby v Benátkách? To je seriál o láskách a humoru, který přináší život

V neděli se můžete těšit na nový rodinný seriál Svatby v Benátkách. Lásky a život obecně nemusejí být vždy dramatické, stejně jako se ta největší romantika nemusí...

 

Anketa

Máte ráda televizní seriály?

 

len

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama