reklama

Dárek pro maminku? Vyrobte jí rozkvetlý monogram!

Dárek pro maminku: Rozkvetlý monogram Foto:
Dárek pro maminku: Rozkvetlý monogram
Foto: etsy.com

Není lehké najít dárek, který dokáže vyjádřit, jak moc máte svou maminku rádi a co pro vás znamená. Říká se, že kyticí nikdy nic nezkazíte. Ale zkuste svou maminku letos překvapit něčím originálnějším.

Každou maminku potěší, když od svého dítěte dostane něco, co vlastnoručně vyrobilo. Ať už je to obrázek, který malovalo celý den ve školce, přáníčko s pěti hrubkami nebo třeba beztvará hrouda, kterou upatlalo na keramice a na kterou je náležitě hrdé. Možná má vaše maminka všechny takové dárky ještě někde schované a s nostalgií si je občas prohlíží. 

Sice už nejste dítě, ale maminku pořád můžete potěšit vlastnoručně vyrobeným dárkem. Udělejte pro ni květinovou dekoraci, která jí do bytu vnese kus jara a může jí dělat radost klidně celý rok.

Co budete potřebovat: 

  • kus kartonu
  • řezačku na karton nebo ostré nůžky
  • tužku
  • květinářskou aranžérskou hmotu
  • lepicí pistoli 
  • umělé květiny
  • barvu na natření kartonu (nemusí být)

 

1. Na karton si nejdříve nakreslete tvar písmene (nebo více písmen, ideálně počáteční písmena jména vaší maminky) a pak ho vyřežte řezačkou nebo vystřihněte nůžkami. Pak z kartonu vyřežte nebo vystřihněte delší pásy, které budou sloužit jako stěny písmene. Jejich délku si nejdříve změřte – musí být stejná jako obvod písmene. Pásy pak přilepte po obvodu písmene pomocí lepicí pistole. Hotové písmeno můžete po zaschnutí ještě nabarvit nebo přestříkat barvou. 

rozkvetlý monogram 1 Foto:                                                                                                                  Foto: urbanicpaper.com

2. Vnitřek písmene vyplňte aranžérskou hmotu, kterou seženete v květinářství nebo hobby marketu a dá se jednoduše nakrájet nožem. 

rozkvetlý monogram 3 Foto:                                                                                                                      Foto: urbanicpaper.com

3. Nyní si připravte umělé květiny. Dnes se dají v obchodech se zařízením do interiérů najít opravdu krásné kousky. Můžete použít jen jeden druh (krásné jsou například látkové pivoňky) nebo nakombinovat více druhů. Zkraťte jim stonky pomocí nůžek a začněte je zapichovat do aranžérské hmoty. Dávejte přitom pozor, aby byly květiny blízko u sebe a nevznikaly mezi nimi mezery. Takto postupujte, dokud nezaplníte celou plochu písmene. 

rozkvetlý monogram 5 Foto:                                                                                                                      Foto: urbanicpaper.com

Varianta s čerstvými květinami

Pokud umělé květiny nechcete a nevadí vám, že dárek bude mít kratší trvanlivost, použijte květiny čerstvé. Písmeno z kartonu nejdříve pečlivě vyložte alobalem nebo potravinovou fólií a pak do něj vložte aranžérskou hmotu, kterou jste předem namočili alespoň na hodinu či dvě do vody.  Než do ní zapíchnete květiny, seřízněte jim šikmo stonky ostrým nožem. 

rozkvetlý monogram 4 Foto:                                                                                                                                    Foto: etsy.com

Superjednoduchá varianta

Možná vám výroba písmen z kartonu připadá složitá nebo zdlouhavá. Tak to zkuste jednodušším způsobem. Z kartonu vystřihněte jedno nebo víc písmen (ideální je vyřezat je z překližky, ale pevnější karton zcela stačí). Květinám ustřihněte stonky až těsně pod květy a pomocí lepicí pistole je na písmeno přilepte těsně vedle sebe. Na zadní stranu písmene můžete pak ještě přilepit háčky na zavěšení a provléknout jimi hezkou stužku.  

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:


Článek

I prázdné plechovky můžou ještě nadělat spoustu parády Foto:

Prázdné plechovky nevyhazovat! Podívejte se, co se z nich dá vyrobit

Nápadů, jak využít prázdné plechovky, existuje spousta. My vám jeden z nich ukážeme a věříme, že se bude líbit nejen vám, ale i vašim dětem.

Článek

Pokojové osvěžovače Foto:

Chcete, aby to doma vonělo? Vyrobte si vlastní přírodní osvěžovač

Čich je jeden z našich nejdůležitějších smyslů. Umí vyvolat nostalgii, povzbudit chuť k jídlu nebo uchlácholit. A tam, kde to krásně voní, se člověk vždy cítí dobře....

Článek

Ochutnáte? Foto:

Oslaďte si víkend: Čokoládový dort bez mouky

Protože hřešit je lidské...

Článek

Zebra venku, zebra i uvnitř Foto:

Sladká zebra: S tímhle dortem budete za hvězdu

V dnešním díle si ukážeme další možnost, jak vytvořit zajímavou kresbu v korpusu. Je to opravdu lehké a opravdu efektní. Zkuste si s námi udělat zebru.


 

 


Horoskopy 2018

reklama

reklama