reklama

Dezert, kterým oslníte: Sladké labutě

Jsou jednoduché a vypadají nádherně Foto:
Jsou jednoduché a vypadají nádherně
Foto: Yummy Image

Vyrobte si efektní dezert, který vám nedá moc práce a rozplyne se na jazyku.

 

Odpalované těsto, které na výrobu labutí budete potřebovat, je trochu jiné. Ono se totiž nejen peče, ale také vaří. Což neznamená, že by bylo těžší na přípravu. Navíc se z něj dají udělat ty nejkrásnější a nejnadýchanější dezerty. Jen si vzpomeňte na oblíbené větrníky. Nebo malé nadýchané kuličky plněné krémem, kterým se říká profiterolky. A my vám ukážeme, jak z něj upečete krásné a elegantní labutě.

 

Odpalované těsto krok za krokem

Co budete potřebovat:

• 270 ml vody

• 80 g oleje

• špetku soli

• 200 g hladké mouky

• 4 vejce

 

1. Do kastrolu nalijte vodu, přidejte olej a malou špetku soli a přiveďte k varu. Do vroucí vody s olejem přisypte prosátou hladkou mouku a důkladně promíchejte.

odpal post_009ok Foto:

 

2. Vzniklé těsto restujte na mírném ohni za stálého důkladného míchání (odpalujte), až se přestane lepit na dno a vařečku.

odpal post_020ok Foto:

 

3. Horké těsto vložte do studené mísy a za stálého míchání a propracovávání ho nechte vychladnout (můžete použít i hnětací robot).

odpal post_049ok Foto:

 

Do studeného těsta vmíchejte jedno po druhém vejce, každé do těsta dobře zatřete a dále propracovávejte vařečkou, až vznikne hladké, husté, leské, ale i měkké a lepkavé těsto.

Jak vyrobíte labutě

Cream-Puff-Swans-collage-Barbara-Bakes Foto:

                                                                                                             Foto: barbarabakes.com

Co budete potřebovat:

• připravené odpalované těsto

• 200 gramů uvařeného vychladlého vanilkového pudinku (krémového) - může být i kupovaný

• 200 g smetany ke šlehání

• trochu vaječného koňaku (lze vynechat)

• cukr podle chuti

1. Třetinu těsta naplňte do cukrářského sáčku s řezanou trubičkou a na vymazaný plech nastříkejte oválky nebo „srdíčka“ (nemáte-li cukrářský sáček, vytvarujte lžící malé hromádky).

odpal post_095ok Foto:

 

2. Ze zbylého těsta nastříkejte sáčkem s úzkou hladkou trubičkou tvary podobné číslici 2.

3. Vše dejte do trouby vyhřáté na 230 °C, krátce zapečte, až se těsto nafoukne (asi 5 minut). Důležité je v tuhle chvíli vydržet a troubu neotvírat, protože by se těsto hezky nenafouklo. Pak snižte teplotu na 160 – 170 °C a dopečte dozlatova.

4. Korpusy nechte vychladnout a mezitím ušlehejte šlehačku do pevna, zlehka vmíchejte pudink a případně trochu vaječného koňaku a cukru, pokud je krém málo sladký.

5. Upečené oválky nebo srdíčka podélně rozkrojte a vrchní díly ještě podélně rozpulte. Na spodní díly nastříkejte cukrářským sáčkem krém, vmáčkněte do něj upečené „dvojky“ jako krky s hlavičkami a na závěr do krému lehce vmáčkněte rozpůlené vršky jako křidélka. Před podáváním labutě pocukrujte.

SLADKÝ TIP: Na naplnění labutí je výborný i karamelový krém. Do kastrůlku nasypte 150 g krupicového cukru a zahřejte ho, až se rozpustí na zlatavý karamel. Opatrně ho zalijte 150 g teplé smetany ke šlehání, na mírném ohni za stálého míchání povařte, až se karamel rozpustí, a nechte vychladit do druhého dne. Pak přidejte ještě 200 g smetany ke šlehání a vyšlehejte do pevna.

A když budete chtít, aby labutě plavaly, můžete k nim ještě připravit čokoládovou omáčku jako sladké „jezero": 

170 g tmavé čokolády nastrouhejte a nasypte do kastrůlku. Přelijte ji 250 ml horké smetany na vaření a míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí a nevznikne hladká omáčka.

marthastewart Foto:                                                                                                           Foto: Marthastewart.com

Mohlo by vám taky chuntat:

Článek

Jsou krásné a jedlé! Foto:

Rychlý dezert na víkend: Voňavé a jednoduché jablečné růžičky

Sladký dezert by měl být nejen dobrý, ale také by měl pokud možno krásně vypadat. Tyhle růžičky z jablek jsou přesně takové a zvládne je i ten, kdo jinak moučníky moc nepeče.

Článek

Co tentokrát zkusit něco originálnějšího, než pizzu? Foto:

Těsto na pizzu: 6 nápadů, co z něj upéct

Pizza, jak ji známe, tedy kolo obložené vším možným, se dá udělat na nespočet různých způsobů. Ale stejně tak se dají nejrůznější dobroty upéct i z těsta na pizzu.

Článek

Nasladko nebo naslano? Foto:

Sněhové pečení: 11 receptů, které se rozplynou na jazyku

Zatímco ten venku je ledový, bez chuti a moc si ho neužijeme, váš domácí sníh bude hebký na dotek, roztaje vám maximálně v ústech a můžete ho mít, kdykoli se vám zachce.

Článek

Ta radost, když je vytáhnete z trouby... Foto:

Tajemství voňavých croissantů: Naučte se je krok za krokem

Proč si víkendové ráno neudělat ještě příjemnější?

 
Horoskopy 2018

reklama

reklama