reklama

Generální úklid v koupelně: Těchto věcí byste se měla zbavit

Generální úklid v koupelně: Těchto věcí byste se měla zbavit Foto:
Generální úklid v koupelně: Těchto věcí byste se měla zbavit
Foto: thinkstock.com

Od kosmetiky přes pomůcky na holení až prošlé léky, vaše skříňky a poličky v koupelně jsou pravděpodobně úložným prostorem pro skoro všechno, co se vám dostane pod ruku.

Není tedy divu, že se zdá být vždy přeplněná k prasknutí. Zde jsou věci, kterých byste se měla zbavit okamžitě, abyste se později nemusela prodírat lavinou lahviček a krabiček, až budete hledat něco, co skutečně potřebujete.

  • Napůl prázdná balení

Zbavte se všch napůl prázdných balení. Místo toho si vše zorganizujte do skleněných nebo keramických nádob. Bude to nejen vypadat lépe, ale také tím ušetříte spoustu místa.

  • Jednou použitá mast

A když už u toho vyhazování jste, zbavte se také všech prošlých a nebo zřídkakdy využívaných léků a mastí, které se vám tam kupí. Anebo je alespoň přesuňte někam, kde není takové vlhko, jako v koupelně.

  • Veškeré “kdyby náhodou” předepsané léky

Ano, přesně ty léky, které vám byly předepsány na tu nemoc, kterou jste měla před několika lety. Zbavte se jich však správným způsobem, tedy odneste je do lékárny, kde je správně zlikvidují.

  • Stará holítka a tupé žiletky

Zarostlé chloupky a řezné ranky - právě tyto nepříjemnosti jsou způsobeny tupými a zrezivělými žiletkami. Takže si kupte nové a těm starým dejte raději sbohem.

  • Starý make-up

Jako například tu rtěnku, co jste si koupila před dvěma lety a použila jste ji jednou, nebo ten BB krém, který jste si koupila a doma jste zjistila, že má špatný odstín. V lepším případě byste používáním starého make-upu riskovala nehezký výsledek, v tom horším i třeba nepříjemné vyrážky.

  • Vysušené vlhké ubrousky

K čemu jsou vlhké ubrousky, které jsou vlastně už suché? Pro příště je uchovávejte krabici víkem dolů (popř. dbejte na to, ale byly pořádně uvařené), aby se tak rychle nevysušily. A když k tomu už dojde, vyhoďte je.

  • Poházené sponky do vlasů, gumičky, pinzety, atd.

Neříkáme, že byste měla všechny tyto věci vyházet, to rozhodně ne. Důležité je mít vše jen zorganizované. Použijte na to stejné věci jako v prvním bodě - keramické či skleněné dózy - a hned bude vaše koupelna vypadat uklizeněji.

  • Staré kartáčky na zuby

Někomu se to může zdát zvláštní, ale opravdu se najdou tací, kteří je doma skladují. A před tím, než jim dáte sbohem, je ještě použijte na pořádné vydrhnutí vaší vany či toalety.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Vánoční úklid bez chemie Foto:

Vánoční úklid bez chemie: Pomůže ocet, sůl i silonky

Je příjemné mít doma čisto a uklizeno. Zkuste na to jít jako za časů našich babiček a prababiček – bez chemie, zato se surovinami, které najdete běžně ve spíži. Nebo taky...

Článek

Jen aby tam nezůstaly žádné šmouhy Foto:

7 největších omylů o uklízení

Uklízení je činnost, kterou provází velké množství mýtů. O uklízení se málo mluví, přitom uklízíme prakticky neustále. Přitom zatím ještě nikdo nedokázal definovat, jak...
připravila: Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama