reklama

Hádanka, která vám pěkně zamotá hlavu. Vyřešíte ji?

Přijdete na to? Foto:
Přijdete na to?
Foto: iStock

Některé věci vypadají na první pohled složitě, i když vůbec složité nejsou. Jako naše hádanka...

Rodinné vztahy bývají často komplikované. Nemáme teď ovšem na mysli to, jak se k sobě vzájemně chováme, ale v jakém jsme vztahu vůči ostatním členům rodiny. Stačí, když maminka začne vyprávět o tetě, která měla čtyři dcery, z nichž jedna se vdala za muže, který byl bratrem tchánova syna. A už se v tom začínáte ztrácet.

My pro vás máme hádanku, která se týká jen nejužší rodiny, i tak vám ale nejspíš pěkně zamotá hlavu. Pozorně si ji přečtěte a zkuste přijít na to, kdo by to mohl být:

hádanka Foto:

Jestli se po přečtení cítíte zmatení, nic si z toho nedělejte. S touto na první pohled zapeklitou hádankou si neví rady spousta lidí. Ale nabízí se hned několik možných odpovědí, z nichž si můžete vybrat tu, která je podle vás správná. Osoba, která se ptá, je buď babička Terezy, matka, dcera, vnučka nebo sama Tereza.

Jestli jste se do toho tak nějak zamotali, zkuste si to celé nakreslit na kousek papíru, ať lépe vidíte rodinné vazby.

Tak už znáte správnou odpověď? Pokud si myslíte, že otázku položila dcera, je to správně. Hádanka možná vypadá složitě, ale slova matka mé dcery" je jen trochu složitější způsob, jak říci já".

Najdou se ovšem i lidé, podle nichž má hádanka více správných řešení. Osoba, která se ptá, totiž nemusí být jen dcera Terezy, ale i muž, který je ženatý s dcerou Terezy, tedy její zeť.

Baví vás hádanky? Zkuste si i některé další:

Článek

Tenhle příklad zamotal hlavu celému internetu Foto:

Otestujte se: Dokážete tohle spočítat?

Nezáleží na tom, jestli jste měli z matematiky vždy jedničku a bavila vás, nebo berete počty jen jako nutné zlo. Tenhle příklad chtějí vyřešit všichni. Ale ač vypadá...

Článek

Otestujte si svůj zrak Foto:

Otestujte si svůj zrak a pohotovost zábavným způsobem

Internetem koluje mnoho obrázků, které otestují, jak je na tom váš zrak a schopnost soustředit se. A my vám 9 nejzábavnějších přinášíme právě teď!

Článek

Která barva je na obrázku nejvýraznější? Foto:

Otestujte se: Barevný obrázek odhalí, jakou máte povahu

Každý z nás reaguje na určité situace jinak a psychologové věří, že příčinou jsou dominantní osobnostní rysy každého člověka. Vyzkoušejte si test, který odhalí váš...

Horoskopy 2018

reklama

reklama