reklama

Holky, chybí vám sebedůvěra? Dodá vám ji Christian v nových Padesáti odstínech šedi

Kdo koho víc obdivuje?  Foto:
Kdo koho víc obdivuje?
Foto: CinemArt

Proč si my ženy tak málo věříme? A že tomu tak opravdu je, o tom není pochyb...

Vždyť určitě také znáte ty kreslené vtipy, které kolují po internetu: Obtloustlý muž se dívá do zrcadla a vidí namakaného svalovce. Kráska svůj obraz v zrcadle naopak dekóduje jako nemožnou obtloustlou ženu. Často až někdy kolem čtyřicítky či padesátky, někdy také vůbec nikdy, se smíříme samy se sebou a zjistíme, jak jsme super a prima.

Pokud se vám nechce čekat tak dlouho, podívejte se na známý milostný příběh Anastasie a Christiana z Padesáti odstínů šedi. Zatímco první tři díly byly vyprávěny z pohledu Anastasie (krátce Any), teď se slova v novém čtvrtém pokračování ujímá Christian a představuje nám svou verzi příběhu.

Padesát odstínů šedi pohledem Christiana Greye Foto:

A je to síla. Zatímco Ana v prvním díle knihy sama sebe vidí jako bledou hubenou holku s příliš velkýma modrýma očima, díky Christianovi se ve čtvrtém díle setkáváme s atraktivní mladou ženou s nádhernýma modrýma očima, které vidí až na dno jeho černé duše a ve kterých zapomíná na veškerou psychickou bolest.

Zatímco Ana si nepřipadá pro Christiana dost dobrá, my vidíme, že i on trne hrůzou, že ji ztratí.

Zatímco Ana je nešťastná ze svých vlasů: Ana: „K čertu s mými vlasy, které se prostě neumějí chovat (…) musím se odnaučit chodit spát s mokrou hlavou (…) a pokouším se dostat vlasy pod kontrolu.“

Christian je obdivuje: „Je celkem přitažlivá, takovým nenápadným způsobem, štíhlá, bledá, s úžasnou hřívou lesklých hnědých vlasů, co se sotva vejdou do gumičky.“

Desátého února vychází již čtvrté pokračování úspěšného románu Padesát odstínů šedi. Tentokrát z pohledu Christiana Greye.

Jasně je to vymyšlená fikce, ale autorka píšící pod pseudonymem E L James skvěle vystihla, že to, jak my ženy vnímáme samy sebe, se zpravidla diametrálně odlišuje od toho, jak nás vidí druzí. A tak když ve čtvrtém díle vypráví příběh od začátku jen z pohledu Christiana, vidíme, že za tvrdou maskou oslnivého muže se skrývá moře nejistoty, že Anu ztratí, a zároveň obdiv k ní, ze kterého chápeme, že Ana je ve skutečnosti ženou, po které touží většina mužů kolem ní. Ona jen na to nemá nastavené radary.

Tady jen 4 příklady, co běží Christianovi hlavou, když vidí Anu, které vám určitě vlijí do žil moře sebedůvěry:

Christian:

"Má drobný hezký obličej, který se momentálně sytí barvou – zaplavuje ho nevinná světle růžová. … Nenech se mýlit, bejby, je to jenom obličej, ta krása je povrchní."

"Vykoukne na mě skrz řasy a skousne si ten nadýchaný spodní ret. No to mě poser! Jak to, že jsem si tý pusy nevšiml dřív."

"Ta holka je snůška protikladů: plachá, nesvá, ale taky evidentně chytrá a pekelně sexy."

"Její svěží a čistá vůně mi připomíná dědův jablečný sad. Se zavřenýma očima se nadechnu, chci si tu vůni vrýt do paměti."

To všechno se hodí hlavou oslnivému panu Greyovi, ze kterého je ta nesebevědomá Ana paf tak, že v jeho přítomnosti neustále rudne a neví, co s rukama.

A tady je první ukázka z nové knihy, celých 25 stran!

Příjemné čtení. Celou knihu najdete v knihkupectvích 10. února 2016.

Objednat si ji můžete na: http://www.albatrosmedia.cz/grey-predobjednavka/

(web)

Horoskopy 2018

reklama

reklama