reklama

Hračky vytvořené podle dětských kreseb

Hračky podle dětských kreseb Foto:
Hračky podle dětských kreseb
Foto: archiv: Violeta Vasilevičiūtė-Pocienė

Právě dnes se na většině škol v Česku rozdává vysvědčení. A to si říká o nějakou tu odměnu. I když třeba nebyly úplně samé jedničky, tak snaha se musí počítat. Starší děti ocení spíše nějakou tu korunu, aby si mohly sami vybrat, co chtějí. Mladší ovšem hezkou hračkou určitě potěšíte.

 

Hračkářství jsou nacpaná k prasknutí různými hračkami – panenky, lega, různé stavebnice, auta a to nepočítáme všechny ty řady hraček k různým animovaným filmům. Proto nás osobně baví především originální a osobní hračky, které jsou ručně ušité. Je nám jasné, že ne každá z vás hned poběží pro háček či sadu na šití, není čas anebo jednoduše nejste na ruční práce. Naštěstí existuje hodně lidí, kteří to s jehlou umí a rádi se o své výtvory za úplatu podělí. Ideálně hledejte na různých trzích anebo stejně může posloužit webový porál Fler, který sdružuje obrovské množství šikovných výtvarníků.

Nás ovšem zaujaly jiné originální hračky, a to hračky vyrobené podle kreseb dětí. Dítě (ale klidně i dospělý) namaluje postavičku, která by se mu líbila jako hračka, a pak už stačí jen čas, vhodný materiál a šikovné ruce. No uznejte sami, není tohle skvělý tip na dárek?

My jsme pro vás připravili 3 fotogalerie plné úžasných obrázků a výsledných hraček a také tip, kde si můžete takovou hračku objednat!

Někteří z vás jistě zaznamenali charitativní projekt společnosti Ikea, kdy jsou děti po celém světě vyzvány, aby posílaly své kresby (loni se jich sešlo 52 000!) a poté je vybráno 10 vítězů, jejichž návrhy se zpracují, hračky se vyrobí a dostanou se do běžné distribuce do obchodů Ikea po celém světě. Na ukázku se můžete podívat právě zde:

Hračky vyrobené podle vzoru dětských kreseb z celého světa  Foto:

Paní Hana Mertová se dostala k výrobě hraček podle dětské předlohy ve chvíli, kdy sháněla dárek pro svou neteř a nabídka na trhu ji moc neuspokojovala. Ne že by bylo málo hraček, naopak! Na výběr jich bylo moc a všechny se jí zdály tak nějak stejné. Napadlo ji tedy požádat malou princeznu, aby namalovala hračku, kterou by chtěla. Paní Hanka hračku vyrobila a čekala na reakci. A jaká byla? Neuvěřitelná! Tato hračka prý patří mezi její nejoblíbenější:).

Chtěli byste také takovou hračku? Neváhejte paní Hanku kontaktovat. Kontakt najdete zde.

Na ukázku tvorby paní Hanky se můžete podívat právě zde:

Hračky podle dětských kreseb Foto:

 

A že nemusí jít jen o hračky šité, ale třeba háčkované, dokazuje paní Violeta Vasilevičiūtė-Pocienė z Litvy, která své výtvory prodává pod svým jménem na etsy.com. Některé detaily jsou až neuvěřitelné! ostatně podívejte se sami:

Hračky vytvořené podle dětské kresby Foto:

 

připravila: Martina Čerňanská

Horoskopy 2018

reklama

reklama