reklama

Jak napumpovat charisma? Máme pro vás návod!

Jak napumpovat charisma? Máme návod! Foto:
Jak napumpovat charisma? Máme návod!
Foto: istock.com

Jsou lidé, kteří srší charismatem na všechny světové strany. Prostě ho mají a umějí si díky němu podmanit druhé tak nějak úplně sami. Rádi byste to měli stejně tak?

Máme pro vás několik skvělých tipů, jak navýšit vaše kouzlo osobnosti. Všechno jde, jen musíte vědět, na jaké aspekty je potřeba se zaměřit.

Někdo sice tvrdí, že se jako charismatičtí musíte narodit. Ano, máte to pak na světě v ledasčem lehčí. Ale pokud vám tento okouzlující přídavek nebyl dán do vínku, pojďte mrknout na to, co se pro to dá udělat – a klidně dodatečně.

Pořád nechápete, co všichni chlapi vidí na tamté na první pohled tuctovce, kolem které se pánové slítávají jako vosy na bonbon? Možná nemá vizáž princezny, ale je znalá těch nejsilnějších charismatických čar.

Umění se vcítit

Zajímají se o to, co jim druzí říkají, rádi naslouchají a tzv. nechají toho druhého vymluvit, protože je všeobecně známo, že každý z nás chce mít aspoň chvíli pocit, že je pro toho i onoho důležitý. Umožněte vašim blízkým, ať jsou hvězdou své talk show. Dostanete body k dobru, a to se rozhodně neztratí.

Nebuďte průhlední jako akvárko

Nudné lidé lze popsat všemožnými přívlastky, ale rozhodně vás nenadchnou. Ti, co mají charisma, jsou neotřelí, originální a hlavně ne tak úplně prvoplánoví. Dokážou překvapovat druhé, dělají různé věci už jenom z toho kontextu, že to tak chtějí oni sami, a dvakrát nehledí nalevo nebo napravo, zda je to pro ostatní tak akorát. Oni se zkrátka nebojí odhalit svoji individualitu, která posiluje jejich kouzlo.

Jsou upovídaní

Nemyslete si ale, že mluví o ničem a nudně. Je tomu právě naopak. Dokážou své posluchače totálně vtáhnout do svého monologu a ti druzí nečekají, až domluví, aby mohli začít taky. Ale hltají každé slovo. Osvojte se umění komunikace, dávejte do vyprávění vlastních příběhů emoce, prožívejte své události znovu a už jenom tím, že ožijí takhle zprostředkovaně. Osvojte si klidně i trochu dramatické pauzy v hovoru, měňte intenzitu a výšku hlasu, zkrátka a dobře – vaše povídání by mělo být záživné.

Buďte sví za každou cenu

Charismatický člověk vás vtáhne do svého soukromého vesmíru a vy budete koukat s pusou otevřenou dokořán a nasávat všechny, byť i malicherné podněty. Nic z toho ale nesmíte dělat kvůli tomu, aby vám ostatní záviděli. Musí to vycházet z vás, jedině pak to bude autentické.

Vžité nesmysly. Opravdu to jen o kráse není

Samozřejmě atraktivní vzhled tomu všemu dodává další rozměr, ale není vším. Kouzlo osobnosti je totiž především tvořeno výše uvedenými vlastnostmi a duševními benefity. Některé ženy vydávají charisma za konto plné peněz, protože u muže pociťují jakousi moc a jsou unesené z toho, na jak báječnou partii to natrefily. Bohatý mužský versus ten charismatický je něco úplně jiného, avšak vůně peněz má jistě pro danou sortu žen své omamné kouzlo. Kam se na to vůbec hrabe (ne)obyčejné charisma. K charismatu vám ani dvakrát nepomůže vlivná funkce, jak si mnozí mylně myslí

Co dělat?

  • Zainvestujte váš čas do toho, že si přelouskáte knihu o duševním rozvoji. Ať už je to umění komunikace, asertivita nebo něco souvisejícího s odmítáním a častým ne. Tyto aspekty rozzáří vaše já a mohou vám v mnohém pomoci.
  • Charismatičtí lidé nepotřebují tlačit na pilu. Dávají ostatním na odiv své kouzlo, svou osobnost a moc dobře vědí, že buď bude mít ten dotyčný zájem, nebo ho mít nebude. Nic dalšího totiž neexistuje. Zkuste i vy netlačit na pilu a být více přirození. Tento fakt vám pomůže především v oblasti navazování vztahů.
  • Postupem času charisma neslábne, ale sílí. Mohou za to právě životní zkušenosti a také duševní pokrok každého z nás.
  • Během hovoru i při vstupu do místnosti udržujte oční kontakt. Jen pouhý pohled ostatních lidí vám řekne mnohé. A je lepší vědět dopředu, co se jim o vás honí hlavou, než počítat dlaždice na podlaze. Mějte proto náskok.
  • Úsměv je vaše poznávací znamení, rázem se budete cítit božsky a navíc budete na druhé působit opravdu přátelsky.
  • Důvěrou v sebe začíná všechno. Proto ji posilujte, naučte se milovat i znát jak své nedostatky, tak i přednosti. Neváhejte druhé povzbudit a věřit v ně, i když oni to sami ještě nedokážou.
  • A jak jste na tom s charismatem vy? Máte ho, nebo po něm prozatím toužíte?

Přečtěte si také:

Článek

Desatero duševní hygieny aneb Sama sobě psycholožkou  Foto:

Desatero duševní hygieny aneb Sama sobě psycholožkou

Přichází podzim, a ten je, jak známo, náročný na naši psychiku. Většina lidí těžce snáší brzké stmívání, tmavá rána, plískanice a zvuk meluzíny v komíně, mnohdy se...

Článek

Tyto knížky si musíte přečíst. Proč? Změní vám život! Foto:

Tyto knížky si musíte přečíst. Proč? Změní vám život!

Známe to někdy všichni. Dny ubíhají jako splašené a stejně se nic neděje. Teda aspoň to, co bychom si sami přáli. Pokud se tomto popisku poznáváte, nastartujte své...

Článek

Chcete být v životě šťastní? Vzdejte se nadobro těchto věcí! Foto:

Chcete být v životě šťastní? Vzdejte se nadobro těchto věcí!

Být šťasten je těžké, jen málokdo to umí. Většina lidí se to učí v podstatě celý život. Co je potřeba udělat, abychom se šťastni cítili častěji? Či lépe řečeno: co nám...

autor: LZ

Horoskopy 2018

reklama

reklama