reklama

Jak představit dětem nového tatínka?

Nový tatínek to nebude mít jednoduché Foto:
Nový tatínek to nebude mít jednoduché
Foto: thinkstockphotos.com

Konečně jste se znovu zamilovala. Trvalo to dlouho, než jste našla toho pravého, ale zdá se, že je opravdu tady. Jenže situace je trochu jiná, když máte děti. Jak to udělat, aby partnera přijaly co nejlépe?

Pokud se vám z nějakého důvodu rozpadl vztah s partnerem, který byl zároveň tatínkem/maminkou vašich dětí, nejste samozřejmě povinni sedět doma a věnovat se jen jejich výchově. I vy máte právo na novou lásku a na další vztah.

A pokud tedy konečně najdete partnera, kterého můžete opět milovat, bylo by velkou chybou rýsující se vztah opustit s ohledem na to, co by tomu děti řekly a jak byste jim to vysvětlili.

Článek

Jsou stále jako malé děti! Foto:

Chová se váš partner jako malý Jarda? Nejste v tom sama!

Muži jsou věčné děti. To je fakt. Ale teď jde o to, jak se k tomu my ženy postavíme. Může nám to připadat zábavné, ale také nám to může neuvěřitelně, jak se tak říká,...

Děti chápou víc, než si myslíte

Děti jsou ve skutečnosti v tomto směru velice chápavé. „Rodiče mají mnohdy tendenci inteligenci a chápavost dětí podceňovat. Děti přitom dokážou mnohým věcem porozumět mnohem lépe, než by kdokoli z dospělých čekal. V mnoha směrech s nimi můžete mluvit takřka jako s dospělým a sobě rovným člověkem.

Článek

Milenci a nevěra Foto:

Nejčastější mýty o nevěře. Nevěřte jim!

Nevěra není veselá záležitost. Pokud k ní skutečně dojde, většinou to bolí, jako když vám vytrhnou zub, anebo i více. A úplně nejhorší je podlehnout mýtům, které se o...

Syna si nový partner získá snadněji

Samozřejmě je ale důležité vše dobře načasovat. Dítě by mělo vašeho nového partnera poznat nejprve nějak neutrálně. Rozhodně by nebylo dobré, abyste ho přivedla naráz a hned při prvním setkání dětem oznámila, že tohle je „nový tatínek“ a že ode dneška ho budou děti muset poslouchat, protože se k vám nastěhuje. Ideální je seznámit dítě s partnerem předem, nechat nového nápadníka, ať si k vašim dětem sám najde nějakou cestu. V tomto směru to je mnohem jednodušší se syny než s dcerami.

Horoskopy 2018

reklama

reklama