reklama

Jak šetřit, aniž byste museli snížit svůj standard?

Kdo šetří, má za tři Foto:
Kdo šetří, má za tři
Foto: thinkstockphotos.com

Pokud po nákupní horečce pod vlivem vánočních svátků pozorujete, že jste utratili víc, než jste vůbec měli v plánu a potřebujete je k sobě zase přivolat, vyzkoušejte naše nestydaté triky.

Šetřit můžete i s úsměvem na rtech, vás totiž bude hřát vidina toho, že v létě za uspořenou sumičku frknete k moři, aniž byste nakonec byli nuceni přehodnotit plány. A to za to stojí, nebo snad ne?!

Dokonalý make-up zadarmo

Máte namířeno na důležité obchodní jednání, večeři s dodavateli, nebo na rande s mužským, co se po letech konečně rozkýval vás pozvat do vyhlášené francouzské restaurace? Nemůžete se dočkat, ale když si pak uvědomíte, že na návštěvu vizážistky nemáte, a přitom potřebujete vypadat na úrovni, máte 100 chutí se na všechno vykašlat a už se natahujete po sluchátku, abyste termín odročila na později? Místo toho si zarezervujte líčení zdarma na přesný datum a čas. Když se porozhlédnete, zjistíte, že tyto služby nabízí hned několik značkových parfumerií. Tak proč toho nevyužít a ještě se leccos nepřiučit, co se týká péče o pleť, když tady ta možnost je.

Mějte spadeno na akci!

Nechcete se vzdávat svých oblíbených potravin, nebo přípravků, které využíváte v domácnosti? Sledujte akce. Pokud vám do schránky letáky nechodí, stáhněte si do smartphonu aplikaci kupi.cz a budete v obrazu. Co takhle sestavit jídelníček podle zlevněných potravin? Tomu říkáme opravdu účelná inspirace.

„Nemám problém zamířit do koutku, kde jsou potraviny s blížícím se koncem spotřeby. Dokonce se dá říct, že je vyhledávám. Líbí se mi, že ušetřím a přitom vím, že tyto potraviny jsou naprosto v pořádku,“ vysvětluje Marie (44), která je právě na nemocenské.

„Všimli jste si, že v supermarketech prodávají květiny a mnohdy s několika procentní slevou? Přesně v tento okamžik vždycky nakupuji rostliny jak pro sebe, čím si pokaždé udělám radost, tak pro své blízké. V sobotu jsem výhodně koupila povadlou orchidej, kterou když zaleji, ožije a dárek pro sestru k narozeninám tak budu mít z krku za pár korun.“ Elena (31)

Když potřebujete pohovku, komodu, nebo konferenční stolík! ZN: Daruji za odvoz!

Sestěhovali jste se s přítelem po několika měsíčním randění do nového bytu a alespoň ze začátku ho potřebujete skromně zařídit? Mrkněte se na web nebo tomu podobných vsezaodvoz.cz, třeba právě tam najděte něco, co se vám šikne a druzí to již nepotřebují.

Tip: Dělala jste revizi v šatníku a našla jste několik kousků, co už neunosíte? Pošlete je dál za symbolickou cenu. Vyvěste své modely na vinted.cz, ať udělají radost někomu jinému.

11 tipů, jak snížit rozpočet a seškrtat náklady!

- Milujete knihy? Nekupujte je a začněte raději chodit do knihovny. Totéž platí i o časopisech, nebo chytejte inspiraci na síti.
- Potřebujte shodit? Nevsázejte na předražené drinky, tabletky na hubnutí či na roční permanentku. Vařte zdravě, zajděte si zaběhat, nebo na procházku se psem.
- Je sice pohodlné, koupit si v kantýně předraženou a k tomu nezdravou bagetu, ale proč plnit kapsy obchodníkům, když si můžete svačinu přinést z domu.
- Nechoďte do obchodů jen tak z nudy, nebo se jenom mrknout. Na 99 % neodejdete s prázdnou.
- Nepůjčujte si na věci, které nepotřebujete. Půjčka vám sice přinese peníze, ale pozor její vyřízení není zdarma.
- Proč kupovat dítěti do pokojíčku chůvičky, když si přesně takovou aplikaci můžete stáhnout do chytrého telefonu. Mrkněte na Google Play a hledejte Baby Monitor.
- Nudíte se a nechcete dřepět doma na zadku? Vymetání restaurací, barů, koncertů a kin něco stojí, co takhle si pustit skvělou komedii ve vašem obýváku, nebo sezvat partu známých ke hraní deskových her, budete se pekelně bavit.
- Máte vysoké výdaje? Zmapujte za jakým účelem vás opouštějí, budete vědět, v čem se můžete zlepšit.
- Típněte cigarety, ušetříte si zdraví a hned několik tisíc ročně.
- Výhodně a levně nakoupíte (bižuterie, šátky, menší dárkové předměty, semínky exotických rostlin) na ebay.com. Schválně se mrkněte.
- Odpusťte si pravidelnou zastávku ve fast foodu, pokud tam denně necháte cca 40 Kč. Za rok to máte 14 400.

-lz

Horoskopy 2018

reklama

reklama