reklama

Jak si nezkazit vztah: Pár rad pro nás, manželky a přítelkyně!

Toužíte po příjemnějším soužití s mužem? Nemůžete ho stále potkat nebo si vztah s ním udržet? Přečtěte si pár všeobecně známých rad, které fungují, ale které není vždy lehké aplikovat v praxi.

O vztazích a „léčkách, jak na ně“ se ženy baví mezi sebou již od útlého věku. Jak je tedy možné, že v dospělosti nejsme poučené, nemáme v malíčku recept na šťastné partnerství a vedle sebe muže, kterého milujeme a nemusíme na něj žádné pikle šít? Odpověď zní – soužití muže a ženy není jednoduché, protože si jej navzájem komplikujeme. Neznáme dost sebe a také nerozumíme jim. Jsme odlišné druhy, i když pocházíme z rodu Homo sapiens, tj. člověk rozumný. A právě pouze rozum nestačí. Do soužití vstupují emoce a staré rodové zátěže. Je proto dobré rozumět sobě a svému ženství, které vzniká na základě výchovy, a také do něj vstupuje přenos postojů z vlastního rodu.

Které rady jsou tedy na místě? Zkusím popsat jen ty nejzákladnější. Pokuste se k nim zaujmout pozitivní postoj. Je dobré se zastavit a popřemýšlet, jestli si něčím své vztahy neničíme samy. Velký počet rozvodů v naší zemi svědčí o nějakém ne-umění v této oblasti. Staňte se umělkyněmi svého ženského života.

Jak se obléknout na letní rande - Obrázek 2 Foto:
Zdroj: ilustrační foto/thinkstockphotos.com
1. Dobře si svého životního partnera vyberte

Toto je vůbec nejkontroverznější rada. Jak to udělat? Toho správného chce přece každá a až někde po cestě se to zvrtne... Já si myslím, že o svém chybném výběru víme daleko dříve, než si myslíme. Ty informace k nám přicházejí velmi záhy. Pomáhá nám hlavně naše tělo a tiché nevědomí, které říkají „NE“ už v počátku vztahu. Něco v nás však tyto hlasy zabíjí a zamotáme se do sítě, ze které se někdy vymotáváme roky i celá desetiletí.

 

Základem této hluchoty je vlastní ne-sebe-vědomí. Prostě neumíme dekódovat svoje vjemy, chybně je interpretujeme a násilím jdeme proti sobě. Někdy je nevhodný výběr pokračováním nevhodného chování z původní rodiny. V duchu „já si přece nic dobrého nezasloužím“ si vybereme partnera, který nám opravdu nic dobrého nedá. Kruh se uzavírá a cesta z něj je trnitá.

 

Když si ale uvědomíme (často za pomoci někoho druhého, např. za pomoci odborníka nebo moudré kamarádky/kamaráda), že jsme ve slepé uličce v tomto nefunkčním vztahu, a také to, jak jsme se tam dostaly, máme napůl vyhráno. Tu druhou půlku musíme podpořit svojí odvahou napříště poslouchat sebe samu více a jít naproti muži, u kterého se bojím odmítnutí. Je třeba zničit rodovou infekci, že si nezasloužím dobrého muže. Také naše EGO musí zesílit prací na sobě, aby nebylo tak křehké. Díky této jeho slabosti často dezertujeme do snazších situací, kdy se nebojíme zranění. Snadné cesty, jak známo z pohádek, nikam nevedou. A ty vytvořené odvahou nesou sladké ovoce.

Horoskopy 2018

reklama

reklama