reklama

Jaké kostlivce ve skříni skrývají hotely? Odhalili jsme je!

Nedejte vždy na první pohled... Foto:
Nedejte vždy na první pohled...
Foto: istock.com

Cestování je vzrušující a pokud je spojeno s hotelovým servisem a pohodlím, tak i velmi příjemné. Hotely jsou ale stále jen hotely, a přestože se vás snaží přesvědčit, že jste u nich jako doma, mívají svá malá tajemství, na která bychom měli dávat pozor.

Ovladač

Zapneme si telku a prozkoumáme, jaké kanály nám hotel nabízí. Ovladač nám bez většího přemýšlení vklouzne do ruky a pak se válí, kam ho položíme. Stejně to dělali i ti před vámi! U toho se různě drbali, buhvíkam sahali, a víte, jestli si umyli ruce po wc? Ne, nevíte a raději ani nedomýšlet. Na hotelových ovladačích je více choroboplodných zárodků než na záchodovém prkénku, které pokojská jistě omyla dezinfekcí. Takže otřít tu věc opravdu důkladně dezinfekčním ubrouskem nebude divné, ale nutné.

Postel

Zmoženi cestou vpadnete do pokoje a svalíte se na postel. Chyba! Ještě před tím, než si zasloužený relax dopřejete, stáhněte laskavě z postele ten velký nazdobený přehoz. Na rozdíl od ložního prádla, které v každém slušném hotelu prošlo profi prádelnou, se horní vrstva příliš nečistí. Ve většině hotelích se mění jednou za měsíc nebo dokonce za sezonu! Takže pokud si nechcete užít válení v prachu a DNA ostatních hostů, pryč s přehozem!

Zapomeňte na přehozy na postelích Foto: Zapomeňte na přehozy na postelích, Foto: istock.com

Sklenice

Září čistotou a jsou tak pěkně zabalené v celofánu. Nenechte se mýlit. Podle průzkumů hygieniků nejsou sklenice na hotelích žádná sláva, i přes to, že jsou zabalené, zdaleka nejsou sterilní a bez mikrosvěta. Daleko lépe poslouží v tuto chvíli plastový kelímek.

Podlaha

Ano, před vaším příjezdem krásně vyluxovali a vytřeli, ale máte-li s sebou malé dítě, střezte se toho, aby se batolilo po hotelovém koberci. Je to, jako by si hrálo uprostřed Václaváku. To by se vám asi nelíbilo, že ne. I přes to, že koberec vypadá uklizeně, zcela určitě se po něm procházelo množství lidí v botách. Nikdo se totiž v hotelu nechová jako doma. Raději si připravte deku z domova, kterou pod své dítě strčíte.

Personál

Nejde o to někoho očerňovat, ale buďte prostě obezřetní. K personálu se chovejte s respektem, nejsou to sluhové, ale placení pracující. Pokud naštvete pokojskou arogantním chováním, může se u vás skrytě vyřádit, ani to nepoznáte. Nechcete, aby vaším zubním kartáčkem umyla záchod, že ne? Raději jí dejte spropitné a pěkně jí pozdravte a poděkujte.

K personálu, obzvlášť uklízečkám se raději chovejte hezky Foto: K personálu, obzvlášť uklízečkám se raději chovejte hezky, Foto: istock.com

Trezor

Je tu, oddychnete si a strčíte do něj notebook, peníze, doklady i ten nový foťák za 30 000. Tak rádi věříme klamům. Hotelový trezor je asi tak nedobytný jako hotelový pokoj. Od každého trezoru navíc existuje zcela jistě více klíčů, než máte vy a víte, kdo má ten druhý? Navíc, hotelové trezory většinou nebývají pojištěné. Rada: opravdu drahé věci si nechte uschovat od manažera hotelu v pojištěném sejfu.

Koupelna

Líbí se vám měkký župan nebo velká osuška? Že by jim v tom množství ani nechyběla? Pokud vás přepadnou podobné choutky, zapomeňte na ně! Spousta hotelů má v županech všité tajné kódy, které zloději způsobí v hotelovém lobby pořádný trapas!

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Umí si dnes ještě někdo dovolenou představit úplně bez mobilu? Foto:

Když je dovolená na nervy...

Dovolenou hodně lidí toužebně očekává, už dlouho dopředu spřádá plány. Není ale, bohužel, výjimkou, že se z ní místo selanky stane téměř horor....

Článek

Otestujte se: Speciality, se kterými se setkáte na vaší dovolené Foto:

OTESTUJTE SE: Speciality, se kterými se setkáte na vaší dovolené

Máte namířeno vstříc horkému slunci? Dřív, než se oddáte relaxaci na pláži, se neváhejte otestovat, zda poznáte tamní speciality. Přece jenom hledět do jídelního lístku a...

Článek

Letošní dovolenou si užijete!  Jde to bez hádek i bez stresu! Foto:

Letošní dovolenou si užijte! Jde to bez hádek i bez stresu!

Období dovolených se blíží a s ním také riziko, že si za ty nekřesťanské peníze, na kolik vás relax u moře vyšel, přivezete z cest jako suvenýr partnerskou krizi. Pokud se...

autor: KU

Horoskopy 2018

reklama

reklama