reklama

Jakou vidíte barvu? Prozradí to mnoho o vaší povaze

Jakou vidíte barvu? primary Foto:
Jakou vidíte barvu? primary

Věděli jste, že každý člověk vidí barvy trochu jinak? A že to, jak je vidíte, vypovídá hodně o vaší osobnosti?

I když žijeme v 21. století a lékařská věda je na opravdu vysoké úrovni, je jedna část těla, která je dosud prozkoumaná jen z minimální části – mozek. Dokáže neuvěřitelné věci, řídí celé tělo, a přesto lékaři v mnoha případech nejsou schopni vysvětlit, proč se děje určitý jev. Například barvy. Vědci se shodují, že každý z nás vidí jinak červenou barvu, ale nejsou schopni s jistotou vysvětlit, proč tomu tak je.

A jedna teorie dokonce mluví o tom, že můžeme rozdílně vnímat určité barvy na základě našich osobnostních rysů. A právě to si nyní můžete s námi vyzkoušet.

Zadívejte se pozorně na tento barevný blok a zamyslete, jak byste tuto barvu popsali:

Jakou vidíte barvu? Foto:

Připadá vám to jako olivová nebo zelenomodrá nebo šedozelená? Ale kdybyste si měli vybrat jen jednu ze základních barev, řeknete, že nejvíce vidíte modrou, šedou nebo zelenou? To, jakou barvu z těchto tří si vyberete, vypovídá mnohé o vaší povaze.

Pojďme si jednotlivé barvy rozebrat:

Jakou vidíte barvu? Foto:

Tento barevný blok je stejný, jako jste viděli v úvodu, pouze jsou odstíny v něm vytažené tak, aby vynikla zelená.

Pokud se vám tato barva zdá nejvíce podobná té na začátku, znamená to, že jste velmi přátelský a sympatický člověk, rádi si užíváte života a společnosti přátel a máte tendenci se na věci dívat vždy z té světlejší stránky.

Jakou vidíte barvu? Foto:

I zde je původní barva, pouze zvýrazněné tóny modré.

Ti z vás, kteří vidí původní barvu jako modrou, jsou osoby rezervované, s pouze pár přáteli kolem sebe. Umíte být i velmi společenští, když se vám chce, ale mnohem raději dáváte svou energii pouze na to, co je vám blízké a příjemné. Jednoduše proto, že se neradi přetvařujete.

Jakou vidíte barvu? Foto:

A jako poslední je tu barva šedá. Opět je to barva původní, ale tentokrát se zvýrazněnými tóny šedé.

Vidění této neutrální barvy ukazuje na osobnost, která v sobě má určitý konflikt. Buď proto, že ostatní lidé jsou většinou zmateni jejími zvláštními názory, nebo proto, že tato osobnost jednoduše nemá sklon k prožívání silných emocí jako ostatní.

Pokud patříte do této skupiny, je možné, že býváte často stresovaní tím, že stále nenacházíte své místo ve společnosti. Pokud ovšem nepatříte mezi ty, kteří potřebují znát názor ostatních a nemáte problém s tím žít si po svém, pak jste šťastlivci a váš život je jedna velká pozitivní jízda.

Horoskopy 2018

reklama

reklama